Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Medale Niepełnosprawnych - olimpijska szansa rokickiego

Pokaźny medalowy łup stał się udziałem sportowców niepełnosprawnych z Cieszyna. Wystąpili oni w głównych rolach na Pływackich Mistrzostwach Śląska w Częstochowie i Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym w Białymstoku.
Czesław Banot zdobył złoto i srebro na dystansie 50 m stylem dowolnym i klasycznym. Mistrzem i wicemistrzem, został także Janusz Rokicki, a Piotr Cieślik wywalczył srebrny i brązowy krążek.
Świetnie zaprezentował się J. Rokicki w pchnięciu kulą podczas białostockiego mityngu. W jednej z prób kula wylądowała na 12 m 29 cm, co oznacza wypełnienie minimum upoważniającego do startu na przyszłorocznej Paraolimpia-dzie w Atenach. Cieszynianin nie poprzestał na tym i w minioną sobotę na międzynarodowym mitingu osiągnął 12,99 m. To obecnie trzeci wynik na świecie.
J. Rokickim zainteresowali się trenerzy polskiej kadry narodowej. Po potwierdzeniu wysokiej formy na gdańskich zawodach, zapewne zostanie on objęty olimpijskimi przygotowaniami. Na co dzień J. Rokicki ćwiczy pod okiem czołowego ongiś cieszyńskiego miotacza, Zbigniewa Gryżbonia.
źródło: gzc
dodał: Z.Z.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: