„Męczyłem się podczas tego weekendu”

Skoczkowie narciarscy mają za sobą już czwarty konkurs indywidualny w ramach Pucharu Świata 2022/23 i w każdym z nich punktował Paweł Wąsek (na zdj.). Ustronianin we wczorajszych zawodach w Ruce uplasował się na 25. miejscu, a dziś został sklasyfikowany na 28. pozycji.

Paweł Wąsek zgromadził już 34 punkty w obecnej edycji Pucharu Świata. Ustronianin awansował do rundy finałowej we wszystkich dotychczasowych konkursach, ale w Ruce nie wszystko układało się po jego myśli. - Udało się dwa razy punktować, aczkolwiek mocno męczyłem się podczas tego weekendu. Zabrakło trochę radości z tego skakania, ale „+” jest, że pomimo tych męczarni, to jestem w stanie punktować, co w zeszłym sezonie zdarzało się, gdy tylko oddawałem swoje najlepsze skoki – podsumował Paweł Wąsek w rozmowie dla Eurosportu.

Podobnie jak to miało miejsce w sobotnim konkursie, również i dziś najlepszy z Polaków okazał się Piotr Żyła, który zajął 5. miejsce. - Szkoda, bo liczyłem, że Dawid wygra (przyp. red. – Kubacki prowadził na półmetku zmagań, ale ostatecznie zamknął czołową „6”). Ze swojej pracy jestem zadowolony, może nie było aż takich fajerwerków jak wczoraj, ale będzie dobrze – stwierdził Żyła dla stacji Eurosport. W konkursie nie zabrakło Tomasza Pilcha oraz Aleksandra Zniszczoła, ale zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego nie znaleźli się w czołowej „30”.