Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mecz Urząd Miejski vs Zakład Karny

Na ławkach trenerskich burmistrz Wisły Andrzej Molin i zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdroju kpt. Jarosław Piątek, na boisku wiślańscy samorządowcy i… więźniowie, którzy pracują w Wiśle przy usuwaniu skutków powodzi – tak wyglądał niecodzienny mecz pomiędzy reprezentacjami Urzędu Miejskiego w Wiśle oraz Zakładu Karnego z Jastrzębia. „Urzędnicy” wygrali 6:3.

Jednym z wyróżniających się zawodników w drużynie UM był zastępca burmistrza Jan Cieślar, zdobywca 2 goli. – Chyba po raz pierwszy w historii naszego miasta udało się rozegrać taki mecz. Jego geneza jest bardzo prosta, pensjonariusze Zakładu Karnego w Jastrzębiu pomagali przy zwalczaniu skutków powodzi i w trakcie tej współpracy zrodził się pomysł, by rozegrać wspólnie mecz piłki nożnej. Zakład Karny wyraził zainteresowanie tym pomysłem i mecz doszedł do skutku. Jest to pewna forma podziękowania dla więźniów za ich pomoc i bardzo duży wkład pracy w odbudowę zniszczonych miejsc – mówi Jan Cieślar, zastępca burmistrza Wisły i dodaje. – Mecz był toczony w miłej atmosferze, tak się złożyło, że udało mi się strzelić dwie bramki, ale na brawa zasłużyli wszyscy uczestnicy meczu. Nam udało się zrewanżować gościom za porażkę w sparingu na małym boisku, który rozegraliśmy wcześniej.
- Jesteśmy otwarci na takie pomysły, dlatego cieszymy się, że mecz doszedł do skutku. Takie wydarzenie to nie tylko sposób na więzienną nudę, ale także okazja pokazania skazanym, że pomimo izolacji więziennej nie są przez społeczeństwo odrzuceni. Mogą pracować na rzecz lokalnej społeczności, pomagać a także grać w piłkę - mówi ppor. Tomasz Marciniak, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Jastrzębiu. – Cieszą nas takie wydarzenia, bo są dobrym zwiastunem tego, co dzieje się na zewnątrz Zakładu Karnego. Mecz mi się bardzo podobał, była walka i zaangażowanie zawodników i gra zgodna z zasadami fair play, co jest najważniejsze. Mam nadzieję, że zadowoleni są również mieszkańcy Wisły, gdyż mecz jest jakby finałem pracy skazanych na rzecz miasta - powiedział kpt. Jarosław Piątek, zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdroju.

Mecz rozgrywano w świetnej atmosferze. Choć nie wynik jest najważniejszy warto odnotować, że drużyna samorządowców wygrała 6:3. Gole dla  drużyny UM zdobyli: Marcin Madzia, Jan Cieślar, Mirosław Wójcik, ponownie Jan Cieślar, Piotr Madzia i Sebastian Polok.


źródło: wisla.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: