Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Matura poszła kiepsko? Pozostało pogotowie... maturalne

Nie wszyscy uczniowie zaczynają dzisiaj wakacje. Ci, którym powinęła się noga na maturach, muszą się jeszcze pouczyć.

Wyniki pisemnej części egzaminu dojrzałości maturzyści poznają dzisiaj, 27 czerwca 2014 r. - Wydział Zamiejscowy  w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej trzyma kciuki za jak najlepsze wyniki, ale myśli też o tych, którzy zamiast cieszyć się z wakacyjnego wypoczynku, będą musieli zmierzyć się z jeszcze jednym wyzwaniem – maturą poprawkową - zauważa Dominik Penar, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Negatywny wynik na świadectwie maturalnym nie zamyka drogi na studia. - Najważniejsze to nie odkładać egzaminu poprawkowego na następny rok, ale wykorzystać najbliższe tygodnie na naukę. Do egzaminu poprawkowego będzie można przygotować się w ramach Pogotowia Maturalnego, które uruchamiamy w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Wydziałach Zamiejscowych (w tym w Cieszynie) – zachęca Dominik Penar: - To cykl bezpłatnych zajęć  z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, które pomogą powtórzyć i usystematyzować  materiał. W razie potrzeby przewidzieliśmy uruchomienie zajęć także z innych przedmiotów - dodaje przedstawiciel WSB.

Aby zapisać się na zajęcia w ramach Pogotowia Maturalnego wystarczy zarejestrować się on-line, korzystając z formularza dostępnego na specjalnie uruchomionej stronie internetowej: Pogotowie Maturalne.

Jak zapowiada rzecznik WSB, uczestnikom projektu, którzy pozytywnie złożą egzaminy poprawkowe, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej gwarantuje miejsca na studiach – w tym także na studiach stacjonarnych . - W Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie można wybierać spośród dwóch kierunków studiów i szesnastu specjalności. Bez względu na termin zdania egzaminu dojrzałości, kandydaci na studia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej będą mogli skorzystać z programu Wsparcie na starcie, dzięki któremu przez pierwszy rok zapłacą za naukę 100 złotych miesięcznie - dodaje.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: