Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Masz schron? Trzeba go zgłosić

Coraz częściej w debacie publicznej pojawia się temat schronów i działań skierowanych na obronność.

Obowiązek zgłaszania budowli ochronnych to jedno z założeń ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej, która właśnie weszła w życie.

Zgodnie z nią - właściciel, użytkownik wieczysty lub zarządca obiektu budowlanego albo jego części, które przed dniem wejścia w życie ustawy pełniły budowli ochronnej, w szczególności stanowił schron albo ukrycie, jest obowiązany zawiadomić o tym fakcie właściwego miejscowo wójta(burmistrza, prezydenta miasta) w terminie 90 dni od dnia wejścia w życie ustawy.


O tym czy dany obiekt lub jego część zostanie uznane za budowlę ochronną zdecydują opinie inspektorów budowlanych oraz przedstawicieli PSP, którzy będą kontrolować obiekty. Prosimy nie zgłaszać nam piwnic w blokach lub firmach, chyba, że przeprowadzaliście Państwo w nich jakiekolwiek prace budowlane dostosowując je do funkcji ochronnych.W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego - informuje Urząd Miejski w Cieszynie.

O temacie schronów pisaliśmy już na łamach OX.PL. Czytaj więcej na ten temat „Czy u nas też są schrony?”. 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2025-03-19 11:35:28
miriam11: Masz schron to go zgłoś
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: