Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Masz problem? Zadzwoń

Od sierpnia 2015 roku do Punktu Konsultacyjnego ds. narkomanii mogą zgłaszać się po pomoc wszyscy mieszkańcy Powiatu Cieszyńskiego. Punkt Konsultacyjny działa w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii 'Kontakt' przy cieszyńskim Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej 'Być Razem'.

To pomoc skierowana dla osób uzależnionych, ale też dla ich rodzin i najbliższych, którzy potrzebują porozmawiać, zasięgnąć rady, opinii. Spotkania mają formę indywidualnych rozmów z psychoterapeutami do spraw uzależnień. Nie są to terapie grupowe. – mówi Magdalena Piecha z Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt". Terapeuta uzależnień, dokonuje wstępnej diagnozy problemu, zbiera informacje dotyczące zaawansowania uzależnienia, udziela porad i informacji oraz wspiera decyzję o leczeniu i motywuje do podjęcia terapii. Dodatkowo osoby eksperymentujące ze środkami psychoaktywnymi wraz ze swoimi rodzinami mogą skorzystać z konsultacji i psychoterapii rodzinnej.

Do tej pory z usług punktu korzystały osoby z Cieszyna, dzięki wsparciu finansowemu z Województwa Śląskiego, od sierpnia pomoc znajdują tutaj również mieszkańcy całego powiatu. Dyżury odbywały się raz w tygodniu, przez dziewięć godzin jego trwania, ciągle zgłaszali się pacjenci. Od sierpnia spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu - dodaje Magdalena Piecha. Punkt pomaga zarówno osobom niepełnoletnim, jak i dorosłym, spotkania są bezpłatne.

Szczegółowe informacje znajdziecie pod numerem telefonu (33) 479 54 55 lub w biurze Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” przy ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie albo mailowo e-mail: cpeitkontakt@bycrazem.pl.

Red.

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: