Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Marszałek chwali się miliardami na drogi. Które do remontu w naszym regionie?

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski poinformował, że w latach 2018-2024 na drogi w województwie śląskim, budżet przekracza 2,5 miliardów złotych. Tylko w najbliższych trzech latach od 2022 do 2024 roku planowane są inwestycje o wartości 1,15 mld zł. Pieniądze na remonty dróg pochodzą z Unii Europejskiej, budżetu województwa i budżetu państwa. - To ogromny zastrzyk pieniędzy i szansa na intensywny rozwój całego regionu w wielu aspektach – podkreślają władze województwa śląskiego.

- Inwestycje w poprawę infrastruktury drogowej to bez wątpienia priorytet dla Zarządu Województwa. W latach 2018-2024 wydamy na modernizację dróg ponad 2,5 mld zł. W znacznym stopniu środki pochodzą z budżetu województwa śląskiego. Dodatkowo na ten niezwykle ważny cel pozyskujemy fundusze europejskie oraz środki z budżetu państwa. Konsekwentnie poprawiamy infrastrukturę drogową i wzmacniamy potencjał naszego regionu. Mamy świadomość, że dobre drogi służą przedsiębiorcom, poprawiają komfort jazdy i jakość życia mieszkańców oraz zwiększają atrakcyjność regionu dla turystów – tłumaczy marszałek, Jakub Chełstowski.

Wśród najważniejszych zadań, realizowanych w najbliższych latach na Śląsku Cieszyńskim, znajdują się m.in. remonty dróg i obiektów inżynierskich na sieci dróg wojewódzkich – w naszym regionie remont DW 944 w Dębowcu, a także przebudowa dróg wojewódzkich i drogowych obiektów inżynierskich tu - przebudowa DW 941 na odcinku Istebna Dzielec – Jaworzynka Krzyżowa o łącznej wartości 20 mln,

Wśród przedsięwzięć drogowych przeznaczonych do realizacji w najbliższych latach znalazła się także budowa nowego ciągu DW 941 na odcinku Ustroń/Wisła (etap 1 – od obwodnicy Ustronia do nowego mostu na Wiśle Obłaziec) – 60 mln zł.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-02 16:08:13
Pogromca pogromców i cwaniaczków: UWAGA na komentarze przypominające wypowiedzi innych użytkowników. Oszust zdublował konta dodając przed nazwa SPACJE. Łatwo to poznać gdyż konta pojawiły się dopiero kilka dni temu. Ten sam gość, dawny pracownik redakcji używa innych multikont siejąc nienawiść na portalu. Wzywam REDAKCJE OXa do zablokowania tych kont.
2021-07-02 21:13:49
: a ja tam zdecydowanie wolę tego ze spacją, gościu trzyma poziom, w odróżnieniu od tego ćwieka bez spacji i bez rozumu ;D
2021-07-03 07:39:18
jasper: Gosciu ( ppic na wode) , siadz pod mym drzewem a odpocznij sobie! Nie dojdzie cie tu slonce , przyrzekam ja tobie … Widac, ze od namiaru slonca cos nie tak z twoja glowa.
2021-07-03 07:44:50
jasper: Co by ten (nie) rzad PiS zrobil bez pieniedzy z UE? Ciekawe ile prezes - slonce narodu znow da plusow zeby utrzymac sie u wladzy i ile za to zaplaca ciezko pracujacy ludzie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: