Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Maroko na UTW

W poniedziałek (08.04.2019) w Osiedlowym Centrum Kultury i rekreacji, działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” odbyło się kolejne spotkanie Sekcji Miłośników Podróży, działającej w ramach cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem zgromadzeni goście mogli na chwilę przenieść się do słonecznego Maroka.

Podczas poniedziałkowego spotkania dr Łukasz Wróblewski opowiedział o Maroku i Górach Atlas. Jak się okazało, prelegent odwiedzał afrykański kraj kilka razy. Oprócz wspomnień przywiózł również lokalne instrumentu muzyczne oraz kronikę podróży, która pomagała odświeżyć pamięć i jeszcze raz przenieść się do północno-zachodniej Afryki.

Prowadzący opowiadał nie tylko o kulturze i architekturze, ale również o górach Atlas – szybko można dostać się podnóży wysokiego Atlasu. Następnie kilka godzin wędrówki i jest się w schronisku na wysokości ponad 3000 metrów, skąd można już atakować szczyt. Od razu powiem, że nie udało nam się tego szczytu zdobyć, mimo że w przewodniku wcześniej wyczytaliśmy, że jest to góra dla emerytów, prosta do zdobycia. Okazało się jednak, że zimą wcale nie jest tak wesoło, a byliśmy tam w lutym – wyjaśniał prowadzący.

Maroko kojarzy się z wysokimi temperaturami. Niestety, zima również niejednokrotnie psuje szyki miłośnikom podróży. Jak się okazało, w ataku szczytowym przeszkodziła nie tylko choroba wysokościowa, ale również śnieg, który wymagał założenia rakiet (których w ekwipunku niestety nie było). Na szczęście pozostało wiele pięknych miejsc, położonych niżej, które można było odwiedzić.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: