Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Maluszki ze strojami

Łucja Michałek, Wójt Gminy Istebna kontynuuje rozpoczętą w tym roku akcję chodzenia na „zoziyrki” lub inaczej „z nowiyckom”, czyli odwiedzanie nowych mieszkańców Gminy Istebna z podarunkami – strojami regionalnymi.

Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna w towarzystwie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbary Kubalok-Gwarek przywitały nowonarodzone dzieci z Gminy Istebna.

Bruclik powędrował do Michała,  a kabotek otrzymała Maja.  - Mamy nadzieję, że dzieciaki z wielką chęcią i dumnie będą prezentować się w stroju góralskim – podkreśla Wójt.

 - Akcja ma na celu przekazywanie rodzicom każdego nowonarodzonego dziecka zameldowanego na terenie Gminy Istebna upominku rzeczowego wraz z listem gratulacyjnym. Wręczany upominek ma postać stroju góralskiego odpowiednio chłopięcego i/lub dziewczęcego, który zostanie ufundowany ze środków finansowych Gminy Istebna. Inicjatywa ma charakter symboliczny, a nie pomocowy. Ponadto mamy nadzieję, że ta inicjatywa wzmocni w naszych mieszkańcach kultywowanie naszej góralskiej tradycji – informuje Urząd Gminy w Istebnej.

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-25 13:29:22
Vito: Ja mam pytanie odnośnie artykułu sponsorowanego o tańszym węglu z Czech w którym reklamuje się pożyczki chwilówki. Piszę tu bo tam zablokowano komentarze. W artykule napisano ze wegiel w czechach kosztuje 1000zl i jest go pod dostatkiem co jest nieprawda. Podawanie fałszywych informacji w reklamach i wprowadzanie ludzi w blad jest niezgodne z prawem. Proszę redakcję o usunięcie tych wypocin albo wpisanie prawdziwych informacji oraz o przestrzeganie etyki dziennikarskiej w ramach polskiego prawa.
2022-08-25 13:31:26
Vito: A pytanie brzmi: czy z OXem jest aż tak źle że dla paru złotych publikuje fałszywe informacje?
2022-08-25 15:09:11
oxjas1: Vito, z ox jest tak samo jak z PiS. Ten rzad jest wyjatkowy, bo w 7 lat szybciutko stworzyl - stadniny koni bez koni, lasy, puszcze, parki, miasta, drogi bez drzew, szpitale bez personelu, szkoly bez nauczycieli, sklady wegla bez wegla, rzeke bez ryb, lotnisko bez lotniska, elektrownie bez elektrowni, promy bez promow, elektryki bez elektrykow, nawet agencje kosmiczna czy cus tam. Oczywiscie respiratory bez respiratorow, nawet zajal sie dzietnoscia, co sprawilo najwiekszy od II wojny swiatowej spadek narodzin. Ale cos jednak wzroslo - rekordowa ilosc zgonow, samobojstw i prob samobojczych, inflacja, bieda, bezkarnych klamstw rzadzacych, ilosc zadluzonych ale jednoczesnie milionerow wokol politykow PiS, ich rodzin i znajomych. To naprawde cud gospodarczo - spoleczny, nie notowany dotychczas !! Dlatego jedno klamstwo wiecej nie ma juz znaczenia, bo pozwolono na multum klamstw!
2022-08-25 15:11:22
perpetua: a propos oxjas - własny elektorat bez mózgów, to jeszcze jedno dzieło PiS
2022-08-25 15:22:14
AntyklerForte+: a gdzie różańce i modlitewniki? ktoś za to beknie
2022-08-25 17:53:37
Ar--Ai: Vito gdyby redakcja miała usuwać wypociny to z miejsca wszystkie twoje posty znikają
2022-08-26 00:02:17
bolo 5064: Cześć . Ja a propos tematu.Uważam ,że fundowanie strojów góralskich przez gminę to wyrzucanie publicznych /gminnych/ pieniędzy.Jeżeli wójtka to funduje z własnych środków ,proszę bardzo.Jeżeli z gminnych,jestem przeciw. Dzieci szybko rosną i wiem z doświadczenia ,że mamy te "małe" stroje przekazują jedna drugiej. W tych czasach lepiej żeby dali "pół tóny wónglo abo furym patyków". Ona /wójtka/ już całkiem odleciała. Tyle potrzeb w gminie a tu inwestycja w "tężnie". Pozdrawiam. Sorry ,że tak późno ale dopiero wróciłem z roboty.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: