Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Malują kamienie z kodem pocztowym, a te wędrują

Powiat cieszyński, jak wiele innych powiatów w Polsce ogarnęła mania kamyczkowania. Pomalowane kamienie z wizerunkami postaci z bajek, symboli regionu czy innymi wyrazami twórczości - pozostawione w miejscach publicznych, można coraz częściej spotkać w naszym regionie.

W dobie wakacyjnych wojaży, głównie po Polsce, warto wziąć udział w tej akcji, tym samym przyczynić się do odkrycia naszego regionu, bo pozostawiony kamień np. nad morzem, zmusi znalazcę do wyszukania kodu pocztowego naszej miejscowości, a może nawet zainteresuje go do odwiedzenia naszego regionu?

Pod hasztagiem #kamyczki można znaleźć wszelkie informacje dotyczące akcji. - Pomaluj kamyczek, oznacz logiem Facebooka, nazwą naszej grupy "kamyczki" oraz kodem pocztowym miasta, w którym powstał. Następnie zrób mu zdjęcie, opisz kodem pocztowym i orientacyjnym miejscem, w którym można będzie go znaleźć i udostępnij w grupie. Jeśli znalazłeś kamyczek, zrób mu zdjęcie z obu stron, dodaj zdjęcie na grupie wraz z kodem pocztowym, który się na nim znajduje. Udostępnij na grupie – zachęca administratorka.

Do zabawy w kamyczki zachęca gmina Brenna - Znaleźliście tak podpisany kamień? Dołączcie do grupy na Facebooku #kamyczki i dodajcie zdjęcie odnalezionego kamienia z obu stron. Wpiszcie miejsce, gdzie kamień był znaleziony, wraz z kodem pocztowym. Jego autor, jak i my inni, możemy sprawdzić gdzie aktualnie kamień się znajduje. Na podstawie kodu pocztowego dowiecie się skąd kamień do was przybył. Kamień możecie sobie zostawić, ale jeszcze lepiej będzie, jeśli przesuniecie go dalej i pozwolicie mu "wędrować"- dodaje na swoim oficjalnym facebookowym profilu.

Ciekawe rysunki można podziwiać na kamyczkach w wielu zakątkach Polski. Również te ze Śląska Cieszyńskiego, które udały się w podróż w przeróżne strony naszego kraju. Jeśli więc zastanawiasz się co oznaczają pomalowane kamienie z kodami pocztwymi na odwrocie sprawdź #kamyczki...Być może uda ci się tam znaleźć autora znalezionego kamienia.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: