Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Malinka:Startuje Grand Prix

W ten weekend w Wiśle zapowiada się wiele emocji. Startuje bowiem Letnia Grand Prix w skokach narciarskich. Cztery pierwsze konkursy odbędą się w Polsce. Pierwszy już w ten weekend w Wiśle.

Do Wisły zjadą sią znani skoczkowie. Już w sobotę kwalifikacje, a w niedzielę konkurs. Startuje LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix 2011. Do Wisły  przyjedzie czternaście ekip wśród nich reprezentacje: Austrii, Bułgarii, Czech, Finlandii, Niemiec, Włoch, Japonii, Kazachstanu, Norwegii, Rosji, Słowacji, Słowenii oraz Ukrainy.


Wśród zgłoszonych zawodników widnieją nazwiska światowych sław skoków narciarskich. Jak zapowiadają Austriacy w Polsce wystartują Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer, a także Wolfgang Loitzl i Martin Koch. W ekipie Słowenii zobaczymy Roberta Kranjca, a w drużynie czeskiej - Jakuba Jandę. Nie zabraknie też Martina Schmitta, który wystąpi w reprezentacji Niemiec. Norwegowie zgłosili natomiast Bjoerna Einara Romoerena, Toma Hilde oraz Andersa Bardala. Japonię reprezentować będą m.in. legendy skoków - Noriaki Kasai i Kazuya Yoshioka.
Do konkursu przygotowuje się też polska drużyna. W kwalifikacjach do konkursu zobaczymy 12 zawodników wśród nich: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Rafał Śliż, Piotr Żyła i Łukasz Rutkowski.

Już w sobotę 16 lipca kwalifikacje, w niedzielę pierwszy konkurs Letniego Grand Prix. W sobotę o godz. 15.00 będziemy mogli podziwiać oficjalny trening skoczków na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince, następnie o godz. 17.00 zaplanowano kwalifikacje. O 18.30 odbędzie się  uroczyste wręczenie numerów startowych w wiślańskim amfiteatrze.

Dzień później rozpoczną się zawody. O godz. 14.00 skoczkowie będą skakać w czasie próbnej serii skoków. Godzinę później rozpocznie się pierwsza seria, następnie skoczkowie zmierza się w serii finałowej. Imprezę w Wiśle zakończy ceremonia dekoracji. Dzień później zawodnicy spotkają się w Szczyrku, gdzie na skoczni Skalite będą trenować. Tam będzie można zobaczyć też trening kobiet skaczących na nartach.

Kto jeszcze nie zaopatrzył się w bilety może to zrobić. W każdym z miast organizujących LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix 2011 znajdują się miejsca, gdzie kibice mogą w sposób bezpośredni nabyć bilety na zawody. Wejściówki na konkurs w Wiśle są dostępne w sklepie Wiślaczek (Wisła, Plac B. Hoffa 2, tel. 33 855 20 71).

Bilety na kwalifikacje kosztują 20 i 10 zł. Na czas konkursu przygotowano bilety po 70 zł - miejsca siedzące i 40 zł - stojące.

LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix 2011 odbywa się pod patronatem prasowym OX.PL.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: