Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Małe rzeczy a ich brak utrudnia życie

Stanowią duże utrudnienie dla strażaków, służby medycznej, policji oraz pocztowców - brak skrzynki pocztowej przed domem oraz nieoznakowana numerem porządkowym posesja.

O tym, że spora część mieszkańców Gminy Strumień nie posiada zainstalowanych skrzynek pocztowych – poinformował dziś urząd gminy. - w takich przypadkach listonosze zostawiają korespondencję, w zależności od możliwości dostępu do posesji, np. w drzwiach mieszkania, w ogrodzeniu, rurach, rynnach i innych miejscach wskazanych przez mieszkańców. W razie przesyłki rejestrowanej zostawiają awizo, co jest problematyczne dla obydwu stron, a zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, kiedy to po przesyłką trzeba iść na pocztę narażając na zakażenie siebie, pracowników poczty i inne osoby 

Problem jest także brak numeru porządkowego posesji. I nie dotyczy on tylko listonoszy, ale także pogotowia, straży pożarnej, czy policji. Błądzenie tych służb w poszukiwaniu danej nieruchomości może czasami decydować o czyimś życiu lub uratowanym mieniu. W związku z tym, władze namawiają mieszkańców, by zrobić samemu skrzynkę na pozostawianie korespondencji. Warto również pomyśleć o umieszczeniu w widocznym miejscu numeru nieruchomości.

Urząd Pocztowy znowu czynny

Od 6 kwietnia Urząd Pocztowy w Strumieniu będzie ponownie czynny. - Bardzo dziękuję pracownikom poczty za gotowość do pracy w tym trudnym okresie i dołożenie starań, by pozytywnie rozwiązać sytuację związaną z placówką w Strumieniu. Zmienione godziny otwarcia również mają służyć usprawnieniu jej funkcjonowania po chwilowej przerwie. Ale pamiętajmy - jeśli nie ma nagłej potrzeby, zostańmy w domu - mówi Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

Uwaga! zmianie ulegają godziny otwarcia placówki: Poniedziałek od 8.00-14.00, Wtorek 8.00 - 14.00
środa 11.00 - 17.00, czwartek 14.00 - 20.00, Piątek od 11.00 – 17.00

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-03 17:58:24
św. Patryk: co tam małe rzeczy, już brakuje tych największych - tak to działa, jak nawet PiS-owski minister przyznaje: "Stoimy naprawdę na brzytwie. Jeżeli państwo się zapadnie, nie będzie miało pieniędzy na leczenie onkologiczne, hematologiczne, pediatryczne, to umrze przez to więcej osób niż na koronawirusa - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do pytania o ostatnie obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z koronawirusem. "
2020-04-03 18:05:34
św. Patryk: Okazuje się, że nie wszyscy są objęci zakazami: "Kaczyński w Sejmie ponad zasadami. Politycy i publicyści zwracają uwagę na to, że Kaczyński nie tylko nie używa maseczki czy rękawiczek, ale łamie również wprowadzony przez rząd obowiązek utrzymania co najmniej dwumetrowej odległości między ludźmi. "Idzie Kaczyński przez salę obrad i z każdym uścisk ręki. A Wy stójcie w kolejkach do sklepów rozstawieni co dwa metry" - to jeden z komentarzy na TT". +++ no i jak tu takim szubrawcom władzy nie życzyć jak najgorzej?
2020-04-04 07:45:51
Sigfrid: @św. Patryk: Ja tez się obawiam o zdrowie Pana Prezesa. Jeszcze nam może zachorować. A co do sprawy skrzynek. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie ładowano mi tam reklam. I na nic zdają się pisemne prośby na skrzynce że tego sobie nie życzę. Pozdrawiam
2020-04-04 12:41:32
jasper: Prezes nie musi zawracac sobie glowy iloscia masek, testow, zgonow, przewidywan rozwoju epidemii. On ma to wszystko jeszcze glebiej. Od tego ma swoich przydupasow, ktorym pisze przekazy dnia. Jest epidemia realna, a rzadzacy nie chca jej uznac, bo tak chce szary posel zwany prezesem. I co tu komentowac .
2020-04-04 12:42:54
jasper: A tak na marginesie - nowym szefem Poczty Polskiej zostal wiceszef MON bliski wspolpracownik Blaszczaka. Macki siegaja coraz dalej. A co to oznacza, starsi wiedza najlepiej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: