Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Awanse i bez spadków?

Rozpoczęcie rundy wiosennej stoi pod dużym znakiem zapytania. Na razie nie ma mowy o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek, ale trwają konsutlacje na wypadek, gdyby nie udałoby się dokończyć sezonu.

W czwartek (2.04) odbyła się wideokonferencja z udziałem Prezesów Podokręgów Śląskiego ZPN, której tematem były biężące rozgrywki. Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej wypracowały trzy warianty na wypadek, gdyby sezon należało wcześniej zakończyć:

  • anulowanie rozgrywek,
  • zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami,
  • zakończenie rozgrywek z awansami i bez spadków.

Śląskie kluby najbardziej skłaniają się ku ostatniemu wariantowi, który rozpatrywany jest również w większości lig zagranicznych. Jednak na ostateczną decyzję musimy poczekać, a ta zostanie podjęta na podstawie uchwały PZPN. Przypomnijmy, iż wszystkie mecze ligowe w naszym kraju zostały odwołane do 26 kwietnia. 

- Szanowni Państwo, zapewniam, że Zarząd Śląskiego ZPN we współpracy z Komisją Rozgrywek wypracowuje rozwiązania, które w przypadku zakończenia rozgrywek pomogą Wam przygotować się do nowego sezonu - twierdzi Henryk Kula, Prezes Śląskiego Związki Piłki Nożnej. - Dzisiaj to życie i zdrowie są najważniejsze, dlatego dbajcie o siebie i zostańcie w domach, abyśmy wszyscy jak najszybciej spotkali się na boisku - dodał.

 

AP/ŚLZPN

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: