Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Malarstwo i karykatura Tigrana Vardikyna

Od początku września skoczowskie Miejskie Centrum Kultury (MCK) „Integrator” zaprasza na ciekawe wydarzenia dla miłośników kultury. Pierwszym wydarzeniem w trytonowym grodzie będzie otwarcie wystawy fotograficznej w Galerii MCK ARTadres na skoczowskim Rynku „Malarstwo i karykatura Tigrana Vardikyna”. Artysta przez wiele lat związany był z redakcją Dziennika Zachodniego, gdzie zasłynął jako świetny karykaturzysta.

TIGRAN VARDIKYAN - ukończył Liceum Plastyczne i studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Akademii Pedagogicznej w Erywaniu. Od 1991 roku mieszka w Polsce, obecnie w Bielsku-Białej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem satyrycznym, ilustracją książkową i prasową. W orbicie zainteresowań artysty znajduje się także projektowanie gier komputerowych i zabawek. Współpracował z bielskimi wytwórniami filmów animowanych przy realizacji dekoracji i animacji postaci rysunkowych. Przez ponad 15 lat związany był z redakcją Dziennika Zachodniego, gdzie zasłynął jako świetny karykaturzysta i autor rysunków satyrycznych. Obecnie poświęcił się głównie malarstwu olejnemu, tworząc dzieła o tematyce fantastycznej, surrealistycznej, nawiązuje w technice do dawnych mistrzów, spośród których jako wzorce wymienia Leonarda da Vinci, Velazqueza oraz Rembrandta. Miał ponad 30 wystaw portretów satyrycznych i malarstwa, m.in. w Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Gdańsku, a także w kilku krajach europejskich. Jego prace znajdują się w m.in. w zbiorach Watykańskich oraz w kolekcji Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 3 września 2020 r. (czwartek) o godz. 18.00, a wystawę będzie można oglądać do 16 października 2020 r.

AK, MCK

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: