Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Majówka w Wiśle

Tegoroczna majówka będzie nieco inna od tych, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Inna nie oznacza gorsza ani nudna. Będą działały kolejki górskie i większość restauracji, a atrakcją będzie mobilny koncert kapeli góralskiej.

Obostrzenia nałożone w związku z panującą epidemią nie pozwalają na organizację dużych koncertów, czy innych wydarzeń kulturalnych. Wisła jednak jest gotowa na przyjęcie turystów. W weekend majowy w Wiśle otwarte zostaną koleje linowe, dzięki którym odwiedzający Wisłę, będą mogli wjechać na Skolnity, Soszów i Stożek a także na skocznię narciarską im. Adama Małysza w Malince. - Większość punktów gastronomicznych w naszym mieście jest otwartych. Restauracje serwują jedzenie na dowóz i na wynos. Oczywiście działają też kawiarnie i lodziarnie. Co ważne, sprzedaż na wynos proponują także dwa schroniska górskie, na Przysłopiu pod Baranią Górą i na Soszowie -mówi Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji wiślańskiego urzędu miasta.

Ponad to 01 maja w godzinach popołudniowych na ulicach Wisły pojawi się Wóz pełen muzyki. Będzie to mobilny koncert Kapeli Wisła. -  Bardzo żałujemy, że nie udało nam się w tym roku zorganizować koncertów, na które czekaliśmy. Mamy jednak nadzieję, że przez spontaniczną akcję, jaką jest Wóz pełen muzyki, uda nam się przybliżyć mieszkańców i turystów do piękna naszej góralskiej muzyki  - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. W tym samym dniu na profilu Wiślańskiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć, jak przyrządzić wiślańskie placki z blachy, natomiast 02 maja na profilu Miasta Wisła pojawi się okolicznościowy film z udziałem m.in. wiślańskich górali. W tym roku nie odbędą się uroczystości patriotyczne z okazji 3 Maja.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: