Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Majówka w Brennej

Długi Weekend Majowy to zawsze długo wyczekiwana jaskółka zwiastująca nadchodzący sezon plenerowych imprez. Nie inaczej jest w Gminie Brenna. W imieniu organizatorów zapraszamy na całe mnóstwo urozmaiconych, barwnych wydarzeń, które sprawią, że wypoczynek nad Brennicą będzie jeszcze przyjemniejszy.

1 maja odbędą się  jedyne na Śląsku Cieszyńskim oficjalne obchody 100- lecia istnienia Związku Podhalan w Polsce. Znakomite zespoły regionalne z ogromną renomą i sukcesami najpierw ucieszą oko w barwnej paradzie po centrum Brennej a potem wystąpią na scenie Amfiteatru w Parku Turystyki (ul. Malinowa 2b). Oprócz koncertów czekają twórcy ludowi, pokazy strojów regionalnych z różnych regionów polskich Karpat, recital muzyki country oraz mnóstwo zabawy!

2 maja w Gminie Brenna po raz pierwszy odbędzie się Brensko-Górecka noc Muzeów. Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich, Kozia Zagroda, Beskidzki Dom Zielin „Przytulia”, Dworek Myśliwski „Konczakówka”, Muzeum Zofii Kossak – Szatkowskiej, Chlebowa Chata, szkoły, strażnice i kościoły – do późnej nocy pozwolą podziwiać wystawy, obserwować nietoperze w ich naturalnym środowisku, brać udział w warsztatach, niezwykłych spektaklach i prelekcjach pod gwiazdami. Odkryjcie z nami nocne tajemnice Gminy Brenna!

4 maja upłynie pod znakiem porządnej, śląskiej biesiady. „Śląska Majówka” to zawsze mnóstwo śmiechu i tańca. Wystąpią: Paweł Siluk-Steiner, Duet Karo i Krzysztof Koniarek.

5 maja z kolei zapraszamy na „Majówkę po sąsiedzku”, czyli już tradycyjnie zabawa przy orkiestrach dętych, także tych z zaprzyjaźnionych miast w Republice Czeskiej. Swoje recitale, zawierające muzykę biesiadną i rozrywkową zaprezentują Orkiestra Dęta Czesława Grenia z Brennej oraz Dęta Orkiestra Bystricanka z Bystrzycy. Marszowo, tanecznie i z mnóstwem energii!

Na zakończenie majówki, również 5 maja polecamy spokojny, poruszający I wieczór z tegorocznego, XII już cyklu „Wieczorów Muzycznych w Leśnicy”. W Rzymskokatolickiej Parafii Św. Jana Nepomucena w Brennej Leśnicy utwory z repertuaru J. S. Bacha, D. Buxtehude’a, W. Własowa zagrają Andrzej Caniboł (akordeon) oraz Jakub Garbacz (organy).

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny!

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: