Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mają na koncie kilkadziesiąt przestępstw!!

Łącznie 74 zarzuty  usłyszało 6  sprawców kilkudziesięciu kradzieży i włamań  na terenie Skoczowa i Ustronia. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Szacuje się, że straty jakie zostały poniesione w związku z ich przestępczym procederem wynoszą ponad 100 000 złotych. Grozi im do 10 lat więzienia.

 - Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Skoczowie, prowadząc postępowanie związane z licznymi włamaniami oraz kradzieżami na terenie Ustronia i Skoczowa, rozpracowali proceder przestępczy, w który zamieszane było sześć osób – informuje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Kradli wszystko co wpadło im wręce

Wśród przestępstw, których się dopuścili, są m.in. włamania do aptek, kwiaciarni, sklepów, lokali gastronomicznych, kolektury LOTTO i związane z tym kradzieże oraz zniszczenie mienia. Sprawcy kradli dosłownie wszystko- gotówkę, sprzęt komputerowy, sprzęt AGD, bony, a nawet nalewak do piwa.

Wszystkie te przestępstwa miały miejsce w lipcu ubiegłego roku. Wszczęte przez policjantów ze Skoczowa dochodzenie w tej sprawie dało szybkie rezultaty. Działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania podejrzanych.

-  Już pod koniec lipca został zatrzymany sprawca większości tych przestępstw, 24-letni mężczyzna, a kilka dni później, w sierpniu, jego wspólnik i rówieśnik. Po doprowadzeniu do prokuratury i przesłuchaniu, pierwszy z podejrzanych – 24-latek usłyszał łącznie 34 zarzuty, a jego rówieśnik 26 zarzutów za kradzieże z włamaniami, usiłowania tych przestępstw oraz uszkodzenia mienia.- dodaje Pawlik

 Policjanci wraz z Prokuratorem wnioskowali o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania, a sąd przychylił się do ich wniosku. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

 Kolejni zatrzymani odpowiadać będą z "wolnej stopy"

- Policjanci kryminalni prowadząc dochodzenie sprawie związanej z popełnieniem blisko 40-stu przestępstw, zebrali i zweryfikowali liczne informacje i przesłuchali ponad 60-ciu świadków. Po miesiącach analizy materiału dowodowego i wykonanych czynnościach śledczy ze Skoczowa przekazali akta sprawy wraz z aktem oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie. Akt oskarżenia, poza wcześniej wymienionymi przestępstwami popełnionymi przez dwóch 24-latków, zawierał również zarzuty przedstawione czterem osobom, którzy będą odpowiadać z wolnej stopy. Jest to 21-letni mężczyzna, któremu mundurowi przedstawili 9 zarzutów, 21-letnia kobieta z dwoma zarzutami oraz 23-latek i 32-latek, którym policjanci udowodnili po jednym przestępstwie. 32- latek będzie odpowiadać za przestępstwo kradzieży zagrożone karą pozbawienia wolności do pięciu lat, z kolei pozostałym za przestępstwa związane z włamaniami grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – relacjonuje rzecznik.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-09 16:25:45
AntyklerForte+: 100 000 zł, 10 lat - to ile dostanie oszust toruński, najpierw za miliony datków "na ratowanie stoczni", potem za gigantyczne łapówki od władzy?
2023-03-09 16:26:43
AntyklerForte+: a za respiratory? maseczki? NCBR?...
2023-03-10 00:01:25
bolo 5064: Cześć. A ja tak sobie myślę ,że jakby zapisali się do pisu to uniknęli by kary.Przecież jak chodzi o 100 000 zł to jest afera, ale jak chodzi o przekręty na miliony , to robi się w sejmie głosowanie że to w kowidzie i wszystko jest OK.Jak można za 5 stówek plus dodatek węglowy głosować na nich. Przecież to wszystko idzie do ruiny finansowej.Gierek przebity 5 razy .Tylko,że teraz Wałęsa opluty i nie będzie miał kto jeździć do Londynu ,Paryża,Waszyngtonu i prosić o darowanie choć części zadłużenia.Na wczoraj dług poza kontrolą parlamentu / kowidy,tarcze ,zakup uzbrojenia/ to 357 mld złotych. Pozdrawiam.
2023-03-10 09:45:22
renegatt: AntyklerForte 10 lat to jest maksymalna kara jaką przewiduje kodeks karny. Jeżeli nie byli karani wcześniej to całkiem możliwe, że skończy się nawet na zawiasach, ewentualnie na krótkim wyroku
2023-03-10 12:20:15
Bugs: Przy takim "rozmachu" to potencjalni stali rezydencji ZK.
2023-03-11 10:42:50
Oko: Maseczki uratowały życie milionom Polaków, a wy szukacie afery. A fuj.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: