Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Magnolie upamiętnią Mariusza Makowskiego i Danutę Pawłowicz

Wiosna już w pełni, w związku z czym na magnoliach rozkwitają już pierwsze kwiaty. Za niespełna tydzień (w niedzielę 14. Kwietnia 2019 roku) odbędzie się słynny spacer szlakiem cieszyńskich magnolii. Jak udało nam się dowiedzieć, w tym roku Cieszyn wzbogaci o kolejne kwitnące rośliny – zasadzone ku pamięci Danuty Pawłowicz i Mariusza Makowskiego.

Danuta Pawłowicz i Mariusz Makowski byli pomysłodawcami szlaku kwitnących magnolii. Danuta Cieślar – Pawłowicz odeszła w 2008 roku. Mieszkała w Wiśle i zajmowała się historią sztuki. Mariusz Makowski z kolei jeszcze w zeszłym roku był gospodarzem spaceru. W tym roku magnolia zostanie zasadzona ku jego pamięci — W tym roku nasze miasto wzbogaci się o kolejne dwa piękne krzewy, które posadzone zostaną w Parku Pokoju. Jedno ku pamięci Danuty Pawłowicz, drugie – Mariusza Makowskiego. Pomysłodawcą uczczenia pamięci inicjatorów, którzy stworzyli Cieszyński Szlak Magnolii, jest Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Do inicjatywy dołączyły również Władze Miasta Cieszyna – poinformowały władze Cieszyna.

W tym roku spacer zostanie poprowadzony przez Irenę French z Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz Stanisława Kaweckiego, Sekretarza Miasta Cieszyna. Szlak kwitnącej magnolii prowadzi przez ulice takie jak: Plac Kościelny, Sienkiewicza, 3 Maja, Karola Miarki do Parku Pokoju. Magnolie znajdują się również w miejscach takich jak: okolice Szpitala Śląskiego, Wzgórze Zamkowe, Gen. Sikorskiego i Hallera.

Co ważne,  magnolii w Cieszynie wciąż przybywa.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: