Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Magda Mola w Cieszynie

Co jesteś wart ? - na to pytanie próbowała odpowiedzieć Magda Mola z Torunia, która poprowadziła wykład połączony z medytacją w cieszyńskiej Bibliotece Miejskiej.

Do Cieszyna przyjechała z Torunia. W Bibliotece Miejskiej z jej udziałem zorganizowany został wykład pod tytułem - Co jesteś wart ? Sferę prawdziwego poczucia wartości przed uczestnikami spotkania odkryła Magda Mola (wykształcenia psycholog) ze Szkoły Medytacji i Samorealizacji.

Szkoła opiera się na bardzo starych tradycjach. - Filozofia i praktyki, których uczymy i które oczywiście sami wprowadzamy w nasze życie są przekazywane w tej szkole od ponad 5 tysięcy lat... - rozpoczynając spotkanie zaznaczyła Magda Mola – Dzisiejszy temat związany jest z poczuciem własnej wartości. To, co usłyszycie ode mnie nie jest moim wymysłem, moją koncepcją, bądź grupy psychologów, naukowców, czy socjologów... 

Filozofia choć bardzo stara okazała się być ciągle aktualną. - To filozofia na cale życie i bardzo żywa... – podkreślała wielokrotnie podczas spotkania Magda Mola, którą przy każdej wizycie fascynuje Beskid Śląski i która rozważa nawet przeprowadzenie się z Torunia w te rejony...

- Od wielu lat organizujemy w Wiśle „Wakacje z medytacją”. Spotkania odbywają się dwa razy w roku – latem i zimą. Podczas tygodniowych kursów nie tylko medytujemy, ale również ćwiczymy jogę, organizujemy lekcje gotowania, prowadzimy prelekcje, dyskutujemy... Tym razem pomyśleliśmy – dlaczego nie zorganizować czegoś podobnego w Cieszynie? No i jesteśmy...- dodaje prowadząca spotkania medytacji.

Wykład - Co jesteś wart ? był nie tylko okazją do „odkrycia stref prawdziwego poczucia wartości”, ale również do dużej dawki wspaniałego humoru, którym emanuje Magda Mola. - Ten mój dobry humor to chyba dzięki medytacji... Wcześniej bardziej emanowała ze mnie lustracja i cynizm, niż poczucie humoru – śmieje się pani Magda, z którą już w czerwcu będziemy mieli okazję ponownie spotkać się podczas Święta Herbaty w Cieszynie.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: