Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Magda Gessler doceniła kapustę i bundz

Karczma w Górkach Wielkich przeszła Kuchenną Rewolucję. Znana i lubiana restauratorka Magda Gessler, doceniła kapustę i bundz pochodzący z beskidzkich hal. Lokal cieszy się popularnością, podaje placki, krupnik, faszerowany schab i naleśniki pod honorowym patronatem restauratorki z Warszawy. Premiera odcinka z Górek Wielkich odbyła się w czwartek wieczorem.

Od 10 lat pracowali w Dziupli u Wuja, a efektów widać nie było. Lokal świecił pustkami, ludzie niechętnie zatrzymywali się w drodze do Brennej. Teraz po Kuchennych Rewolucjach Magdy Gessler, ma tu się serwować kuchnia rodem z Beskidów. - Z pustego i Salomon nie naleje – mówiła  Magda Gessler, kosztując - golonki, kapusty i placków ziemniaczanych, serwowanych dotychczas w "Dziupli u wuja".


Jednak cała ekipa restauracji bardzo szybko odrobiła zaległości. Zmieniło się menu, wystrój sali i nazwa lokalu na "Pękatą Chatę".

Pod szyldem autorki Kuchennych Rewolucji podaje się tu schab nadziewany boczkiem, krupnik ze śmietaną, a także ratatouille z warzyw i bundz na kapuście z pesto. Jak podkreślili restauratorzy na koniec rewolucji, w końcu jest tu tak, jak chcieli od lat. A  Magda Gessler podkreśliła, że dania są nawet lepsze, niż przygotowywane przez nią osobiście... Dacie się skusić?

Magda Gessler odwiedziła już wiele restauracji w naszym regionie, udane rewolucje przeszły Malinówka, Owce i Róża czy Dziki Szynk.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-29 09:52:22
xfactor: A ja zapytam dlaczego degustacja była robiona w Brennej? Wychodzi na to że Górki nie mają mieszkańców. Czy w Brennej są inni ludzie, może w czymś lepsi? A na kolacji same obce twarze. I to opinia wielu tutejszych mieszkańców. Jedynie Pani Gabrysia się załapała na kolację. A to pewno dla tego że to ona była pierwszą właścicielką tego budynku. Zresztą bardzo miła osoba z niej .To samo jak rewolucja była w obecnych -Owce i Róża. Degustacja w Ustroniu. Trochę to chore .
2023-09-29 10:24:36
miriam11: Degustacja , degustacją . Ciekawe jak długo utrzymają poziom. W Owcy nie byłem, Malinówka ok. Za to Dzik szału nie ma. Takie MOJE! prywatne zdanie.
2023-09-29 10:26:49
ktoś: Mirek dalej kotlety przypalo?
2023-09-30 10:33:11
miriam11: Niewiym jak tam kotlet ale gulasz z jelenia ,szału na mnie nie zrobił, jak i coś tam z dzika ( nie pamiętam) karczek czy żeberka. :-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: