Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Macierz zachęca - kup bilet zamiast skarpet!

Ileż to razy przed Świętami Bożego Narodzenia zastanawiamy się co kupić najbliższym. Zwłaszcza tym, którzy słyną z tego, że mają już wszystko! Z pomocą przybywa Macierz Ziemi Cieszyńskiej, która organizuje wspaniały Koncert Noworoczny. Nie tylko może być to dobry prezent, ale także wspaniałe wsparcie zdolnej, cieszyńskiej młodzieży.

To już wieloletnia tradycja. Od ponad dwóch dekad w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbywa się koncert, z którego dochód przeznaczony jest na rzecz zdolnej młodzieży z regionu. Organizatorem jest Macierz Ziemi Cieszyńskiej.

Macierz Ziemi Cieszyńskiej nie tylko pielęgnuje dorobek historyczny i kulturalny naszego regionu. Działalność Macierzy ziemi Cieszyńskiej, to również stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej ze Śląska Cieszyńskiego. Właśnie dlatego organizowany jest koncert z którego dochód przekazany zostanie na ten cel.

Koncert odbędzie się 5 stycznia 2024r. o godz. 18.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Wystąpi znany i lubiany oraz słynący z wysokiego poziomu artystycznego zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Koncert zostanie podzielony na dwie części. Jedna to stały repertuar zespołu, druga to najpiękniejsze kolędy.

- Tegoroczny koncert noworoczny, postanowiliśmy połączyć z tradycją kolędniczą. Ten szczególny świąteczny czas to również moment czynienia dobra, a to przecież geneza tego koncertu wsparcie cieszyńskiej młodzieży. Jestem szczęśliwy, że będziemy mogli podziwiać wysoki poziom artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Zachęcam, by taki prezent z przesłaniem, budujący lepsze jutro pracowitym młodym ludziom, podarować najbliższym pod choinką. Może to właśnie będzie trafiony prezent - mówi dr Cezary Tomiczek, Prezes Zarządu Macierzy Ziemi Cieszyńskiej
 
Celem organizacji wydarzenia jest wsparcie zdolnej młodzieży Ziemi Cieszyńskiej, stypendystów Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, którzy ciągle chcą rozwijać swoje możliwości. - Jesteśmy wdzięczni, że dzięki Państwa hojności, możemy przyczynić się do wysokiego poziomu wykształcenia młodzieży z naszego powiatu. Każda złotówka przeznaczona na ten cel – jest budowaniem dobrej przyszłości dla naszego regionu – dodaje dr Cezary Tomiczek.
 
Bilety są już dostępne w kasie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie i za pośrednictwem internetowej kasy Teatru. Kosztują 50, 100 i 150 złotych.
Fundusz Stypendialny Śląska Cieszyńskiego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, co roku przyznaje stypendia najzdolniejszej młodzieży z naszego regionu. To kontynuacja działalności Macierzy Szkolnej dla Księstwa Cieszyńskiego powstałej w 1885 roku, która jako najważniejszy cel postawiła sobie zbudowanie polskiego szkolnictwa. Dzięki jej działalności na Śląsku Cieszyńskim powstały: dwa gimnazja, seminarium nauczycielskie oraz szereg polskich szkół ludowych, ochronek i internatów.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: