Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ludzie umierają w drodze na wakacje

Za nami połowa tegorocznych wakacji. Policja apeluje aby brawurę i prędkość zostawić w domu i nie zabierać jej na wspólny wypoczynek.

Śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę wakacji. - Doszło do zdecydowanie mniejszej liczby wypadków i kolizji, mniej osób było też rannych. Martwi jednak większa niż w roku ubiegłym liczba osób, które na drodze straciły życie. Rozpoczynając drugą połowę wakacji ostrzegamy i przypominamy – brawura i prędkość z pewnością nie pomoże spędzić wypoczynku tak, jak go sobie zaplanowaliśmy – informuje rzecznik Śląskiej Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Od dnia rozpoczęcia letniego wypoczynku, na drogach naszego województwa doszło do 232 wypadków drogowych, w których zginęło 19 osób: 6 motocyklistów, 5 pieszych, 4 rowerzystów, 3 użytkowników samochodów i 1 motorowerzysta. - W wypadkach rannych zostało 270 osób. W ubiegłym roku, w pierwszej połowie wakacji wypadków było 293, śmierć poniosło 16 osób, a 375 zostało rannych. Jak widać najwięcej ofiar to motocykliści, a przecież liczba jednośladów poruszających się po drogach w porównaniu do liczby pojazdów samochodowych to zaledwie kilka procent – dodaje rzecznik.

Okazuje się, że warunki atmosferyczne nie są winne zdarzeniom drogowym. Od zeszłego weekendu, kiedy pogoda dopisuje na drogach naszego województwa zginęło aż 8 osób. - Gdyby więc nie ostatnie dni, to bilans pierwszej połowy wakacji byłby zdecydowanie korzystniejszy. A właśnie w sobotę policyjni profilaktycy śląskiej drogówki, w ramach kampanii “Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze cię czeka” opublikowali film komentowany przez żużlowego mistrza świata Bartosza Zmarzlika, który mówił jak prawidło pokonywać motocyklem zakręty. Niestety, od soboty w podobnych okolicznościach, w trzech wypadkach zginęło czterech miłośników jednośladów. Dlatego, ku przypomnieniu i pobudzeniu wyobraźni, jeszcze raz przypominamy komentarz mistrza. Ten bardzo prosty przekaz może uratować niejedno życie – kwituje rzecznik śląskiej policji.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-31 17:35:40
Jarek.K: Bandyci drogowi jak najbardziej powinni narażać swoje życie. Im mniej drogowego bydła, tym bardziej bezpiecznej. Ale niech robią to w taki sposób, żeby nie gineli przez nich niewinni kierowcy, którzy umieją przestrzegać przepisów drogowych. .
2020-07-31 18:13:11
krzysztof.mm: przepisy to jedno, rónie albo o wiele groźniejsze są b ł ę d y i pomyłki - dobry kierowca to ten, co nie tylko bezbłędnie jeździ, ale także potrafi przewidzieć i uniknąć skutków błędów popełnianych przez innych kierowców - mnie błąd może się zdarzyć powiedzmy raz na miesiąc, ale jeśli codziennie mijam choćby stu kierowców, to przynajmniej trzech z nich ma właśnie dziś ten swój słabszy dzień
2020-08-01 10:02:28
GusGus: Niestety statystyki tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów są zatrważające. Giną młodzi ludzie. To straszne. Jednak nie zaskakujące. Wystarczy popatrzeć co wyprawiają na drodze motocykliści każdego dnia na Wiślance i od razu wiadomo z czego to wynika.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: