Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Łucja Michałek: przyszłoroczny budżet jeszcze trudniejszy

Wczoraj (10.12) na sesji Rady Gminy Istebna radni klubu Wspólne Dobro zapytali Łucję Michałek o przyczynę odstąpienia od realizacji Centrum Usług Społecznych, które miało powstać w Trójwsi. Inwestycja otrzymała częściowe finansowanie z funduszy Urzędu Marszałkowskiego. Jak przyznała wójtka, powodem decyzji była trudna sytuacja finansowa gminy.

- Na tę inwestycję Urząd Marszałkowski udzielił dofinansowania w wysokości 600 tys. zł. 14 maja 2019 roku Urząd Gminy wystosował pismo o rezygnacji z dotacji i dalszej realizacji tego projektu. Pismo [...] z dnia 7 listopada 2019 roku dotyczące odpowiedzi na [naszą - dop. red.] interpelację z 28 października 2019 nie zawiera odpowiedzi na zadane [w niej - dop. red.] pytanie. [...] Dlaczego i kto bez konsultacji z Radą Gminy podjął decyzję z rezygnacji z tego projektu? - pisali w interpelacji radni klubu Wspólne Dobro.

W ustnej odpowiedzi Łucja Michałek jednoznacznie wskazała, kto odpowiada za trudną sytuację finansową gminy i nakreśliła skalę planowanego przedsięwzięcia. - Może nie wszyscy mieszkańcy gminy Istebna zdają sobie sprawę z tego, co to jest Centrum Usług Społecznych, czym miało być. Projekt przewidywał ulokowanie pomieszczeń dla Ośrodka Pomocy Społecznej w jednej części dawnej szkoły na Dzielcu. Pozyskane dofinansowanie w wysokości 560 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego pozwalało na sfinansowanie tej inwestycji na poziomie 27%. Zdajecie sobie sprawę z tego, że nasz budżet jest trudny. Przyszłoroczny i na kolejne dwa lata będzie jeszcze trudniejszy z racji obciążeń finansowych i kredytów zaciągniętych przez poprzedników. Nie możemy sobie pozwolić na realizację inwestycji, które dotowane są na poziomie nieprzekraczającym 50% - zaznaczała.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-11 16:26:43
jasper: A ponoc za PiS Polska mlekiem i miodem plynaca. Za malo modla sie w Istebnej ? A moze ojczulek Rydzyk wspomoze ?
2019-12-11 19:13:26
Złoty: Cóż no.. gdyby Pan/Pani redaktorzyna dobrze wsłuchał się w treść interpolacji radnych WD to wiedziałby, że nie chodzi o samą rezygnację z CUSu, bo za tym własnie rozwiązaniem głosowali również radni WD więc trochę spina o to, żeby po prostu spina była. Chodziło o to, że rezygnację złożono zanim podjęto uchwałę. @jasper'a natomiast oświecę, że gmina została zadłużona przez Pana Gazurka i jego radnych w poprzedniej kadencji, a teraz trzeba się z tego wygrzebać, bo burdel po poprzedniej władzy w gminie jest ogromny.
2019-12-11 20:22:33
annaweichhaus: Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie! Czy chcesz przynieść sobie i swoim bliskim radość z nadchodzących wakacji? Spełnij wszystkie marzenia, biorąc najlepszą pożyczkę. Sprawdź aktualne promocje pożyczek gotówkowych na Boże Narodzenie i Sylwestra 2019/2020 adresem: pamelarosaflores11@gmail.com lub Dodaj mnie na Whatsapp: +15174314376
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: