Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

LOTE z Cieszyna w RPA

Już niebawem, bo 30 stycznia (poniedziałek) grupa uczniów wraz z nauczycielką języka niemieckiego Justyną Sobotą oraz dyr. Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie - Lidią Pałac wyruszy na wizytę studyjną do szkoły w ...RPA.

... A „winna” wszystkiemu jest pani Justyna Sobota nauczycielka języka niemieckiego  z LOTE..., która od kilku już lat współpracuje ze szkołą Paul Roos Gymnasium ze Stellenbosch. 

Wszystko zaczęło się w 2008 roku.  - Wtedy to Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie nawiązało współpracę z Paul Roos Gimnazjum ze Stellenbosch w RPA – wyjaśnia J. Sobota - Współpraca  możliwa była i nadal jest, dzięki platformie Moodle, na której uczniowie naszego liceum wspólnie ze swoimi afrykańskimi kolegami realizują ciekawe projekty, jak np. projekt „Auf nach Berlin" nagrodzony certyfikatem European Language Label.

Pierwszy projekt i ... nagroda...

- Projekt, którym rozpoczynaliśmy naszą przygodę zostało nagrodzony nagrodą  European Language Label w kategorii „Nauczyciel Szkoły Ponadgimnazjalnej”. 15 grudnia 2010 roku odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów IX. edycji ELL. Wśród wyróżnionych znalazła się nauczycielka języka niemieckiego naszej szkoły - pani Justyna Sobota – podkreśla Lidia Pałac dyrektor liceum.

Przedsięwzięcie nauczycielki języka niemieckiego zostalo uznane na forum międzynarodowym za oryginalne, nowatorskie i mające europejski wymiar.  ELL to europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych, przyznawany we wszystkich krajach uczestniczących w programie „Uczenie się przez całe życie”. W konkursie ELL... mogą uczestniczyć wszystkie typy publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół, uczelni wyższych, instytucji oświatowych oraz innych placówek zajmujących się kształceniem językowym dzieci, młodzieży i dorosłych. W Polsce konkurs ELL prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Agencję Narodową programu „Uczenie się przez całe życie” oraz MEN. Jako dowód uznania laureaci otrzymują prestiżowe certyfikaty podpisane przez Komisarza UE ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Kolejne lata, kolejne projekty...

- Projekty, które realizujemy wspólnie ze szkołą partnerską Paul Roos Gymnasium ze Stellenbosch z RPA spotkały się z dużym zainteresowaniem.  Motywują uczniów nie tylko do nauki języka niemieckiego, ale też wspierają wymianę interkulturową... Wspólnie poznajemy się, wymieniamy doświadczeniami, jesteśmy partnerami... - dodaje pomysłodawczyni projektu.

W najbliższy poniedziałek sześcioosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami wyruszy w podróż do RPA. - Chcemy uczestniczyć we wspólnych zajęciach, mamy już pomysły na kolejne projekty, nie zabraknie również zwiedzania i wycieczek... Jedyne o co się boimy to... czas, czy wystarczy go na zrealizowanie wszystkich zamierzeń. Najbardziej jednak zależy nam na samej wizycie... i na kontakcie z naszymi kolegami...- podkreślają licealiści z LOTE.

Portal Śląska Cieszyńskiego objął patronatem wyprawę młodzieży i nauczycieli do RPA. Wizyta LOTE relacjonowana będzie na stronach OX.PL 

 
 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: