Lokalne piwo wycofywane?

Od czytelników otrzymujemy zapytania dotyczące braku dostępności lokalnego piwa Brackie . Sytuacja dotyczyła m.in. Cieszyna, Kończyc Wielkich czy Skoczowa. Czy oznacza to upadek marki? Po przyjrzeniu się sprawie okazuje się, że nie.

W pierwszej kolejności zapytaliśmy Browar Zamkowy w Cieszynie, który odpowiada za produkcję trunku. Przedstawicielka browaru jednak zdecydowanie stwierdza- polityką sprzedaży i właścicielem marki jest Grupa Żywiec. Zapytana o potencjalny konflikt między instytucjami odpowiada- współpracujemy, Grupa Żywiec jest naszym właścicielem, także przestrzegane jest prawo właściciela.

Zanim przejdziemy do odpowiedzi właściciela marki Brackie, warto zaznaczyć, że brak piwa wzbudził odzew społeczności internetowej. Tutaj została zorganizowana specjalna petycja w sprawie nielikwidowania marki. Zebrała już ponad 300 podpisów.

Jak zapewnia Magdalena Brzezińska, Kierownik Działu Spraw Korporacyjnych Grupy Żywiec S.A.- ze względu na duże zainteresowanie klientów lokali gastronomicznych piwem Brackie zdecydowaliśmy się dedykować tę markę do sprzedaży w tym kanale. Brackie niepasteryzowane z kegi dostępne jest w lokalach w całej Polsce. Co warte zaznaczenia, w sklepach dostępne jest piwo Brackie Žatecký Pils. Jak mówi Magdalena Brzezińska- w ostatnich latach cieszy się większym i ciągle rosnącym zainteresowaniem klientów w kanale sklepów tradycyjnych.

Dodatkowo, otrzymaliśmy listę 21. lokali w Cieszynie, w których dostępne jest piwo Brackie.

Tekst jest odpowiedzią na zapytania czytelników portalu ox.pl. Przypominamy, że alkohol spożywać mogą osoby powyżej 18. roku życia.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-08 19:36:38
cieszyniakNIEwerbus: czyli nie wróci do butelki...
2018-11-08 20:14:55
Mathia74: Co ta pani rzecznik bredzi... "Ze względu na duże zainteresowanie lokali" ... A lokale to po co to mają, dla siebie czy dla ludzi, którzy też chętnie kupią potem w butelce? I niech sobie Grupa Ż. Brackim gęby nie wyciera, a ten sikacz pils to nic wspólnego z Cieszynem nie ma, poza nazwą i znakiem graficznym (sic!) , który sobie sprytnie wyprowadzili z Cieszyna, dziady. Oddajcie nam nasze Brackie Z Cieszyna!
2018-11-08 21:06:10
100doła: Te pomyje "Brackie Žatecký Pils" tak jak Zywiec sami sobie pijcie. Tego świństwa bez soku nie da się wypić. Tyskim to można w klozecie "grube" spłukać.
2018-11-08 23:17:19
ramzestunzer: Ten kto się choć trochę zna to wie że brackie jest jednym z lepszych lagerów natomiast žatecky to totalna porażka, ale nie dla typowego Janusza. Nawet nie wiecie ile razy już słyszałem że jest dobre. Typowe dla koncernów, zrobić piwo tańszym kosztem które będą kupować różne "pijusy" i nabijać kapse. Dlatego wolę dać 8 zł za kraftowe przynajmniej wiem co piję. Ale za brackim będę tęsknił..
2018-11-09 06:46:03
marian1951: Pani rzecznik mówi o kanałach. No tak, wpuszczono w kanał smakoszy Brackiego.
2018-11-09 07:26:44
wyśmienity cwaniaczek: czyli się zaczyna -PISOWSKA PROHIBICJA . POZA TYM pomyje z cieszyna dobrze że zniknęły z barów.... PRZECA TEGO SIE NIE DA ŻŁOPAĆ .....
2018-11-09 07:28:37
wyśmienity cwaniaczek: pOZA TYM JAKI TO MUSI BYĆ SYF skoro go w kanale rozlewają ----- wypijcie se lepiej BAŻANTA NEBó KAPERKA
2018-11-09 08:22:54
Mathia74: Widać @wyśmienity cwaniaczku żeś taki ignorant piwny i należysz do grona januszów, którym wszystko jedno co się do kufla wleje byleby żółte było. O Bażanciku nawet nie wspominaj. Poszukaj sobie co o tym piwie powiedział Prezydent Czech; jest dobre ale co najwyżej do płukania w nim sztucznych szczęk. Jeżeli już chcesz jakiegoś koncerniaka łod naszych sósiodów to yno Radegast Ryze Horka 12.
2018-11-09 09:43:46
wyśmienity cwaniaczek: cieszyński browar to syf w którym rozcieńcza się koncentrat chiński , który wjeżdża co jakiś czas cysternami do bram kombinatu. A zmiana nazwy to tylko i wyłącznie zabieg marketingowy.!!! wierz w co chcesz pijesz syf i to samo masz w głowie :)
2018-11-10 20:13:34
skuter66: Odezwała się ciota.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją