LKS Victoria Hażlach wygrywa po dramatycznym meczu w Żabnicy

23 września 2023 r. o godz.16 na boisku LKS Skałka Żabnica odbył się mecz VIII kolejki Klasy Okręgowej Skoczów - Żywiec w piłce nożnej pomiędzy drużynami LKS Węgierska Górka - Skałka Żabnica i LKS Victoria Hażlach. Mecz rozpoczął się pod dyktando drużyny gości z Hażlacha, która szybko uzyskała przewagę i po kilku niewykorzystanych sytuacjach, w końcu w 17 minucie objęła prowadzenie po strzale Eryka Rybki. Wynik na 2 - 0 podwyższył kapitan przyjezdnych Kamil Szajter w 37 minucie meczu. Gdy zdawało się, iż kolejne bramki dla Victorii Hażlach to kwestia czasu, gospodarze strzelili kontaktową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Dawid Kozieł. Wynikiem 2 - 1 dla gości zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie inicjatywę przejęła drużyna gospodarzy, jednak nie potrafiła tego udokumentować zdobyciem bramki. W 50 minucie meczu, po jednym z kontrataków gości, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kamil Szajter. Kolejne minuty to zryw gospodarzy, którzy zdobyli dwie bramki po strzałach Dominika Natanka. W 79 minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Eryk Rybka, osłabiając w końcówce spotkania swój zespół. W ostatnich 10 minutach charakter pokazała drużyna Victorii Hażlach, która mimo, iż grała w dziesięciu, chciała rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść. Upór i wola walki przyniosły efekt w 89 minucie, kiedy to po faulu bramkarza Skałki Żabnica do rzutu karnego podszedł Kamil Szajter. Mimo, iż jego strzał obronił golkiper gospodarzy, dobitka kapitana Victorii zapewniła gościom zdobycie trzech punktów. Fot. Piotr Górecki