Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lista oczekujących wciąż długa

Od roku 2004 do 2011 w Cieszynie wybudowanych zostało 5 budynków z lokalami socjalnymi. Trwa projektowanie kolejnego.

W Cieszynie okres oczekiwania na lokal socjalny uzależniony jest od struktury rodziny i wynosi od  2 do 8 lat. Niestety lista oczekujących wciąż jest długa. 

- Obecnie w zasobach mieszkaniowych gminy Cieszyn są 342 lokale socjalne, zlokalizowane w różnych budynkach poza ścisłym centrum miasta. Na liście o najem lokalu socjalnego znajduje się aktualnie 271 wniosków - informuje Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie. 

Pierwszeństwo w otrzymaniu lokalu socjalnego mają wychowankowie domów dziecka (75 wniosków), 184 osób czeka na swoje "cztery kąty" w tzw. zwykłym trybie (niski dochód, oraz brak tytułu prawnego),12 wniosków dotyczy natomiast osób po wyrokach eksmisyjnych. Wyroki sądowe orzekające eksmisję z budynków będących własnością osób prywatnych realizowane są na bieżąco.

Do tej pory w Cieszynie „stanęło” 5 budynków z lokalami socjalnymi... - W trakcie projektowania jest następny budynek przy ul Wiślańskiej na około 50 lokali – informuje Edyta Subocz.

Przypomnijmy pierwszy lokal powstał w roku 2004 przy ulicy Towarowej 8, rok później pojawił się również przy tej samej ulicy, pod numerem 6. Kolejne lata przyniosły dalsze działania. W roku 2009 –powstał budynek socjalny przy ul. Bucewicza  nr  16 a (39  lokali), w 2010 – przy ul. Motokrosowej nr 26 (29  lokali) i w 2011 -przy  ul. Motokrosowej  nr 28 (29  lokali).

W czerwcu tego roku oddano do użytku budynek socjalny przy ulicy Motokrosowej w Cieszynie, a już trwa projektowanie kolejnego...nic dziwnego lista osób oczekujących wciąż jest spora.

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: