Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Linia zamknięta do jesieni

Od poniedziałku nie kursują pociągi na linii Cieszyn - Zebrzydowice. Taki stan potrwa przez najbliższe pół roku. Powód? Remont torowiska i obiektów inżynieryjnych

Dwa tygodnie temu otwarto z pompą cieszyński dworzec przesiadkowy. Zobacz: Cieszyn – uroczyste otwarcie dworca.
Jednak na razie służyć on będzie podróżnym, którzy jako środek transportu wybiorą autobus. Pociągi z cieszyńskiego dworca, w kierunku Zebrzydowic przez najbliższe miesiące nie pojadą.

Wprowadziliśmy autobusową komunikację zastępczą, ponieważ PKP PLK rozpoczęło remont – informują Koleje Śląskie. Jej rzeczniczka w rozmowie z OX.pl stwierdziła, że - 9 czerwca następuje korekta rozkładu jazdy i wówczas okaże się, czy ten odcinek nadal jest zamknięty. Jako KŚ jesteśmy uzależnieni od PKP – zaznacza Magdalena Iwańska.

Wątpliwości rozwiewa Jacek Karniewski z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. Remont na linii potrwa do 20 listopada. Jak pisze w e-mailu do naszej redakcji - na linii kolejowej nr 90 na odcinku Cieszyn - Zebrzydowice, za wszystkie pociągi Kolei Śląskich (7 pociągów w dobie) została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na tej trasie zostały uwzględnione na plakatowych rozkładach jazdy pociągów. Podróżni są również informowani przez zapowiedzi megafonowe oraz drużyny konduktorskie.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów zostały wprowadzone w związku z pracami remontowymi. Zakres tych robót obejmuje naprawę obiektów inżynieryjnych, wymianę torów na długości ok.14 km, naprawę rozjazdów oraz naprawę nawierzchni drogowej na przejazdach kolejowo - drogowych.-  Efektem tych prac będzie podniesienie prędkości na tym odcinku z 20/40 km/h do 60 km/h i skrócenie czasu jazdy. Planowany termin zakończenia robót – listopad 2018 r. - pisze Jacek Karniewski

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: