Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Limby z Wisły już w ogrodzie

W poniedziałek w Ogrodzie Reformacji w Szczyrku Salmopolu zasadzone zostały kolejne rośliny. Tym razem ogród zdobić będą sosny karłowate czyli limby.

Sosny karłowate prosto z Wisły trafiły do Ogrodu Reformacji w Szczyrku. Drzewka otrzymałem od leśniczego Zenona Rzońca, przy okazji zwiedzania Karpackiego Banku Genów Wyrchczadeczka i Hodowli Głuszców w nadleśnictwie Wisła wraz moimi gośćmi - wspaniałymi obozowiczami, którzy w latach 60’ ubiegłego stulecia co roku wypoczywali w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku – opowiada ks. Jan Byrt. Nadleśnictwo w Wiśle to jedno z niewielu miejsc, gdzie głuszca można spotkać. Następnie ks. Jan Byrt udał się do Karpackiego Banku Genów Wyrchczadeczka, gdzie dowiedział się wielu cennych informacji na temat naszych lasów Beskidzkich na temat drzew i hodowli i odnawiania drzewostanu w Beskidach.

Ta wiedza z pewnością przyda się w tworzeniu Ogrodu Reformacji. Ks. Jan Byrt otrzymał 3 sosny karłowate czyli limby, które zostaną w poniedziałek zasadzono w Ogrodzie Reformacji w Szczyrku.- A więc mamy już w Ogrodzie Reformacji świerki, brzozy, jodły, buki, buki czerwone, modrzewie, lipy, jabłonie, drzewko japońskie, cisy,  a teraz sosny karłowate czyli limby. Oby kiedyś w Ogrodzie Reformacji zadomowiły się tez głuszce z Hodowli Głuszców - dodaje ks. Jan.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: