Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Artystycznie w Kontakcie

W Galerii Działań Twórczych “Kontakt” Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej “Być Razem” w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy prac malarstwa na szkle - Olgi Tomanek - absolwentki Uniwersytetu Śląskiego i wolontariuszki CPEiT.

Olga Tomanek malarstwem na szkle zajmuje się od 11 roku życia, naukę rozpoczęła pod okiem znanej artystki ludowej, Rozalii Szypuła w ramach zajęć kółka plastycznego przy Domu Kultury “Walcownia” w Czechowicach-Dziedzicach. Od tamtego momentu stało się to największą pasją Olgi, która w kolejnych latach rozwijała swe umiejętności, co zaowocowało zwycięstwem w wielu konkursach, m. in: w V Wojewódzkim Konkursie Malarstwa na Szkle, Powiatowym Turnieju “Skarbiec Ziemi Bielskiej”, II Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych oraz w X Ogólnopolskim Konkursie “Twórczość dziecięca inspirowana sztuką ludową”. Olga jest również laureatką Nagrody Specjalnej Jury w X Konkursie Plastycznym dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla oraz wielu innych.

Kolejna wystawa, którą będziemy mogli zobaczyć w Galerii Działań Twórczych “Kontakt”, to wystawa fotografii autorstwa Sebastiana Pasterskiego i Artura Milewskiego pt. “Pejzaże”. Wystawa potrwa do 7 czerwca, a otworzy ją wernisaż, który rozpocznie się 24 maja o godzinie 17.00.

- Natomiast 30 maja o godzinie 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników zajęć plastycznych i ceramicznych w ramach Pikniku Rodzinnego organizowanego w Centrum “Kontakt”. Podczas Pikniku z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka wystąpią również dzieci i młodzież z grupy teatralnej i tanecznej, a dla najmłodszych uczestników przewidziane są gry i zabawy w ogrodzie – podkreśla Elżbieta Kiedroń-Fałat kierownik Centrum Profilaktyki Eduakcji i Terapii "Kontakt".

Zupełnie nową propozycją dla dzieci organizowaną w CPEiT jest cykl godzinnych warsztatów tańca Modern Jazz. - Dynamiczne zajęcia łączące modern z elementami tańca jazzowego. Taniec ten rozwija umiejętność koordynacji, bazuje na wewnętrznym rytmie, dynamice i precyzji ruchu. Zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki, regularnej nauki techniki oraz tworzenia choreografii krok po kroku przy akompaniamencie inspirującej i różnorodnej muzyki. Uczestnicy będą mogli nauczyć się zasad zachowania na scenie, ale przede wszystkim zaprezentować swoje umiejętności w trakcie imprez okolicznościowych. Zajęcia te sprzyjają również rozwijaniu umiejętności pracy w grupie oraz wyrażaniu twórczej ekspresji ruchowej i są przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 maja o godzinie 16.00 w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii “Kontakt”. Zapraszamy!!! - dodaje E. Kiedroń-Fałat.

Szczegółowe informacje w biurze Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii “Kontakt” lub pod nr tel. 33 479 54 54, 479 54 55

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: