Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

Mateusz Ligocki utytułowany polski snowboardzista, trzykrotny olimpijczyk z Turynu (2006), Vancouver (2010) oraz Soczi (2014) było gościem specjalnym konferencji prasowej, która odbyła się w cieszyńskim magistracie we wtorek (19.09). Podczas spotkania snowboardzista z Cieszyna podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. 

Strony zobowiązały się do współpracy na rzecz promocji cieszyńskiego sportu. Mateusz Ligocki zostanie Sportowym Ambasadorem Miasta Cieszyn. Chcielibyśmy z jednej strony wspomóc Pana Mateusza Ligockiego w jego przygotowaniach do olimpiady, na razie na etapie uzyskania kwalifikacji. Z drugiej strony chcemy, aby Mateusz Ligocki promował Cieszyn na arenie międzynarodowej, a także sport w Cieszynie – przyznał Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura. 

Cieszyn nawiązując tego typu współpracę wzoruje się na innych miastach, które promują sportowców, a sportowcy miasta. To obopólna korzyść – zaznaczył Macura. Ligocki to nie pierwszy sportowiec z Cieszyna wspierany przez miasto. Burmistrz wspomniał również o Januszu Rokickim i Marii Juroszek. 

To dla mnie bardzo ważna chwila – komentował po podpisaniu listu Mateusz Ligocki. Niecałe 5 miesięcy do mojego najważniejszego startu w igrzyskach olimpijskich. Dodajmy do czwartego startu. (…) Fajnie poczuć takiego oficjalnego kopniaka, że stoi za mną miasto. Będzie z pewnością troszeczkę presji, ale takiej pozytywnej. Nie będę mógł zawieść cieszyniaków – podkreślał Ligocki.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-21 12:44:04
hanbes: Hm, fajnie jest w mieście mieć utytułowanego olimpijczyka.. Tylko że nie bardzo wiem na czym polega promocja miasta przez daną osobę a już podpisywanie z tego powodu listu intencyjnego to chyba lekka przesada... Czy list intencyjny podpisany z Burmistrzem jest pozwoleniem na przyznawanie się do rodzinnego miasta i zachęcaniu do odwiedzin Cieszyna? Czy ktoś mi to wytłumaczy..?
2017-09-21 14:03:18
bronsky1964: Z całym szacunkiem ale gdzie te tytuły co? był na olimpiadach,to fakt ale nic poza tym.Przerost formy nad treścią,nie pierwszy raz zresztą.
2017-09-21 15:05:43
hanbes: No, nie chciałem tak mocno jak ty bronsky1964 ale zgadzam się z tobą całkowicie!
2017-09-21 16:30:02
zibi6422: Przeciętny snowboardzista będzie promował nasze miasto?Myślę że większość kibiców w kraju nie wie nawet kto to jest.Taki mamy wysoki poziom sportowy że ciężko wybrać sportową twarz Cieszyna.Jest układ ,będzie śnieg na cieślarówce i całe miasto będzie śmigać na desce.
2017-09-21 23:12:46
adrianjuroszek: Panowie życzę Wam żebyście byli chociaż w połowie tak dobrzy w tym co robicie jak Mateusz... znam tego gościa od liceum i wiem że snowboard to jego życie jego świat... A Matysowi życzę upragnionego medalu olimpijskiego.
2017-09-23 10:03:52
bronsky1964: do adrianjuroszek---Tu nie chodzi o to jakim jest człowiekiem,napewno jest porządny gość,jeśli chodzi charakter itd.ale tak jak napisałem powyżej,niestety jeśli chodzi o sukcesy sportowe,medale nie ma o czym mówić,bo ich brak.Może oczywiście promować snowboard,czy sport w ogóle,za to mu chwała,ale pisanie o Nim że jest UTYTUOWANY to gruba przesada,no chyba że o tym nie wie że tak o Nim napisano i sądzi to co ja.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją