Lider pokonany!

Hokeiści HC Ocelari Trinec pokazali charakter, odrabiając dwubramkową stratę. Podopieczni Vaclava Varadi przegrywali z liderem Tipsport Extraligi, Bili Tygri Liberec, już 0:2, ale świetnie spisali się w drugiej tercji i to oni sięgnęli po komplet punktów.

Pierwsza część spotkania wyszła gościom, którzy dwukrotnie pokonali Simona Hrubca. Na listę strzelców wpisał się Marek Kvapil, otwierający punktację kanadyjską Tipsport Extraligi. 33-letni hokeista otworzył wynik spotkania już w 40. sekundzie, a drugie trafienie dołożył na kilka minut przed przerwą.

Ale druga tercja należała do gospodarzy. W przeciągu niecałych trzynastu minut, hokeiści Trzyńca zdobyli aż cztery bramki, a sygnał dał Aron Chmielewski, który w 24. minucie jako pierwszy pokonał bramkarza Liberca, Will'ego. Poza reprezentantem Polski, na listę strzelców wpisali się także Gernat oraz Svacina, który zanotował dwa trafienia.

Na początku trzeciej tercji, Sevc ożywił gości, po tym jak pokonał Hrubca. Ale gospodarze nie zamierzali wypuścić prowadzenia i jeszcze zdołali je podwyższyć. Erik Hrna otrzymał krążek, po tym jak Smid w niego nie trafił, a następnie wpakował go za plecy Will'ego.

Podopieczni Vaclava Varadi dowieźli dwubramkową przewagę do końca meczu i sięgnęli po trzy punkty. Te pozwolą im przesunąć się w górę tabeli i po 17. kolejce będą się znajdować w czołowej „5”. Przed Stalownikami teraz dłuższa przerwa od Tipsport Extraligi, ponieważ w następny weekend do głosu dojdą reprezentacje.