Lider odskoczył przed przerwą

Niestety, czarna passa Nacomi Cieszyn trwa. Podopieczni Szymona Kałuży nie sprawili niespodzianki w niedzielnym spotkaniu z liderem III ligi (Śląsk), MCKS Czeladź. Goście wywieźli komplet punktów z Cieszyna, wygrywając 92:77.

Koszykarze z Cieszyna udanie przystąpili do wczorajszego spotkania i po pierwszej kwarcie prowadzili o trzy punkty – 25:22. Niestety, rywale odskoczyli wyraźnie jeszcze przed przerwą i w połowie spotkania mieli już osiem oczek przewagi.

Lider III ligi nie zwolnił tempa po zmianie stron i jego łupem padły równiez pozostałe dwie kwarty. Ostatecznie Czeladź wygrała 92:77 i przerwała serię dwóch porażek z rzędu. Natomiast koszykarzom z Cieszyna nie powiodło się jej przerwać i na ligowe zwycięstwo będą musieli jeszcze poczekać, a ostatni raz radowali się z wygranej pod koniec listopada.

III liga (Śląsk), 13. kolejka:
Nacomi Cieszyn - MCSK Czeladź 77:92 (25:22, 18:29, 18:20, 16:21)
Nacomi: Michał Bożomański (25 pkt.), Bartłomiej Szady (16), Miłosz Żebrowski (8), Maciej Surzycki (8), Tomasz Górniak (8), Jakub Pietrzak (7), Dominik Malak (5), Borys Macura, Kacper Borus

Zawodników Nacomi, którzy obecnie plasują się na szóstej pozycji, czeka teraz napięty terminarz, gdyż w tygodniu rozegrają dwa spotkania – w piątek (tj. 5.02) zmierzą się z rezerwą GKS-u Tychy, a na niedzielę mają zaplanowany mecz z KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice.