Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Licealiści kontra narkotyki - uczniowie 'Stalmacha' na podium

Profilaktyka przez sztukę jest jedną z najlepszych form dotarcia do młodych ludzi. Co więcej, przekaz od rówieśników jest skuteczniejszy niż tradycyjne metody edukacyjno-profilaktyczne. Można się było o tym przekonać podczas finału VI edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną ''PROFORMA'', który odbył się 15 grudnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Wiślańscy licealiści wywalczyli tam II miejsce!

Konkurs o charakterze profilaktycznym organizowany był przez Urząd Wojewódzki i Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jego celem było promowanie wśród młodzieży zachowań wyrażających empatię, koleżeństwo, współpracę, dobrą komunikację, pomoc i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, oraz wskazanie korzyści płynących ze zdrowego i aktywnego stylu życia wolnego od substancji psychoaktywnych. W tegorocznej edycji wzięło udział 14 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzież prezentowała przygotowane przez siebie spektakle, które były oceniane przez pięcioosobowe jury.

Z naszego rejonu do finału konkursu zakwalifikował się zespół z Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle. Piątka młodych aktorów: Janina Marekwica, Natalia Czepczor, Natalia Biernat, Artur Fiedor i Mateusz Major pod opieką Edyty Cieślar i Krystyny Cieślar tym razem zajęła się poważnym problemem związanym z odrzuceniem i uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. - Uczniowie wspaniale zaprezentowali się na scenie i bardzo sugestywnie przedstawili przyczyny oraz konsekwencje uzależnienia, a także metody powrotu do prawdziwego, czystego życia bez narkotyków. - czytamy w relacji na oficjalnej stronie miasta Wisły. Scenariusz przedstawienia został napisany przez absolwentkę wiślańskiego liceum Zuzannę Mitręgę. Spektakl został wysoko oceniony i dobrze odebrany przez jury oraz wszystkich uczestników przeglądu. W ostatecznym werdykcie grupa teatralna wiślańskiego „Stalmacha” wywalczyła 2. miejsce w województwie.

Kółko artystyczne prowadzone jest w liceum już od wielu lat. Młodzież twórczo i aktywnie pracuje, wielokrotnie bierze udział w różnorodnych przeglądach teatralnych na szczeblach powiatowych czy wojewódzkich, osiągając bardzo dobre wyniki. Ponadto chętnie angażuje się w różnorodne działania artystyczne na terenie szkoły, miasta i powiatu z okazji różnorodnych akcji społecznych i kulturalnych.

Życzymy im dalszych sukcesów!

(red)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: