Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Leśny Dzień Dziecka w Brennej

Czego, jak czego, ale lasów w Brennej nie brakuje. Nie zabrakło także turystów i mieszkańców na odbywającym się w ubiegłą niedzielę (04.06.2023) Leśnym Dniu Dziecka.

5 czerwca w Parku Turystyki w Brennej odbył się Leśny Dzień Dziecka. Gmina Brenna organizowała piknik wspólnie z SOS Wioski Dziecięce, Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Bielsku-Białej oraz okolicznymi kołami łowieckimi: Kołem Łowieckim "Sokół" z Brennej, Kołem Łowieckim "Diana" ze Skoczowa i Kołem Łowieckim "Jelenica" z Ustronia.

Atrakcje były rozmieszczone zarówno w amfiteatrze, gdzie odbywało się malowanie twarzy, konkursy z nagrodami i zabawy dla najmłodszych, jak i w parku obok amfiteatru, gdzie swoje stoiska miały koła łowieckie. Tam najmłodsi, a także ich rodzice i opiekunowie mogli poznać tajniki dzikiego życia w lesie, potrzymać sokoła, wziąć udział w licznych zabawach prowadzonych przez animatorów. Niekończąca się kolejka chętnych do zabawy dzieci stała do dużych dmuchańców, które były oblegane.

A jeśli po tych wszystkich atrakcjach ktoś zgłodniał – czekała na niego iście myśliwska strawa -gulasz z dziczyzny i inne frykasy.

Złaknieni wiedzy też nie wyszli głodni: - Dzięki kołom łowieckim „Sokół” z Brennej, „Diana” ze Skoczowa oraz „Jelenica” z Ustronia, zarówno dzieci w każdym wieku, jak i ich rodzice mieli doskonałą okazję spędzając czas na świeżym powietrzu, dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy na temat mieszkańców naszych lasów. O tym jakie stoją przed nimi wyzwania i jak każdy z nas może leśnym zwierzętom odpowiedzialnie pomagać. Organizatorzy odpowiadali na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania i dzielili się całą swoją wiedzą na temat ochrony lasu i zachowania równowagi ekosystemu – podsumowują Organizatorzy.

 

Portal OX.PL był patronem medialnym imprezy.

 

NG

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: