Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lepistö powie jak skakać

Młodzi skoczkowie ze szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku dostali lekcję od samego Hannu Lepistö fiński trener, który trenował Janne Ahonena i Adama Małysza udziela lekcji młodym skoczkom przy okazji zwiedzając Beskidy.

Wizyta fińskiego trenera to odpowiedź na zaproszenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych  w Szczyrku.  Hannu Lepistö przybył tu na konsultacje z uczniami i trenerami, nauczycielami.


Opiekę duszpadsterską w szkole sprawuje ks. Jan Byrt, proboszcz parafii w Szczyrku – Salmopolu. W szkole wiedzę zdobywają uczniowie mieszkający w powiecie cieszyńskim.

Hannu Lepisto tak jak i Adam Małysz jest ewangelikiem. Wziąłem udział we wspaniałym spotkaniu wybitnego trenera z uczniami i nauczycielami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Było wiele bardzo ciekawych pytań uczniów do trenera. Hannu Lepisto odpowiadał z wielką skromnością i była to naprawdę nie tylko lekcja trenera ze sportowcami, ale prawdziwa lekcja wychowawcza, także dla nas nauczycieli sportowców. Można powiedzieć, że to rozmowa ojca ze swymi dziećmi – opowiada  ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu.


Słynny trener odwiedził też Parafię Ewangelicką w Szczyrku. Tu podziwiał zasadzone przez sibie drzewo w Ogrodzie Reformacji- brzozę. Nastepnie dowiedział się więcej o projektach ks. Jana Byrta w Parafii w Szczyrku Salmopolu. – Rozmowa przybyła w bardzo miłej atmosferze . Było wiele pytań na temat naszego Kościoła w Polsce na które mogliśmy odpowiedzieć. Na koniec jako pamiątkę Hannu Lepisto otrzymał  opaskę w kolorach narodowych biało-czerwoną na rękę ze Słowem Bożym "Błogosławiony Naród Którego Bogiem Jest Pan " oraz kubek zrobiony specjalnie na zbliżający się jubileusz 500 lecia Reformacji (1517-2017) z "Różą Lutra” – dodaje ks. Jan Byrt.


Podczas rozmowy okazało się, że prócz skoków narciarskich Hannu Lepisto kocha jeszcze jeden sport – edkarstwo, dlatego też dostał od ks. Jana Byrta breloczek do kluczy z rybką chrześcijańską.


Fiński trener będzie gościł w Szczyrku przez cały tydzień. Tam dzieli się z młodymi skoczkami wiedza i doświadczeniem. Jak powiedział bardzo lubi pracę z młodymi ludźmi.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: