Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lekcje w rezerwacie przyrody

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Puńcowie na ten moment czekali z utęsknieniem. Piątkowe zajęcia szkolne zamiast w uczniowskiej ławce spędzili uczestnicząc w szkolnej wycieczce.

W miniony piątek (27.04.2012) uczniowie Szkoły Podstawowej w Puńcowie pod opieką dyrektor Agaty Franek wyruszyli na wycieczkę przyrodniczą. Tym razem zamiast w szkolnych murach lekcje odbyły się w rezerwacie przyrody.

Celem wyprawy młodzieży szkolnej był rezerwat przyrody „Kopce”, mieszczący się w Cieszynie- Marklowicach. Wyprawie towarzyszył Jan Machała przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski”.

- Na początek uczniowie zapoznali się z regulaminem zwiedzania. Kolejnym etapem wyprawy było poznanie roślinności i drzewostanu, który występuje właśnie na tym etapie wiosny... - relacjonuje Jan Machała – Uczestnicy wycieczki poznali największe chluby cieszyńskich rezerwatów, czyli: cieszyniankę wiosenną, zanikający żywiec gruczolowaty, rodzący się gajowiec żółty, wilczomlecz, szczyr trwały oraz już dobrze egzystujące fiolki leśne i groszek wiosenny... Wśród drzewostanu można było zaobserwować rodzące się listki w buczynie karpackiej, klonach polnych i jaworu oraz lipach i grabach.   

Szkolna wycieczka zawitała również do Jaskini Ondraszkowej. - Dlatego nie zabrakło również opowieści związanej z jej legendą. Z najwyżej położonego punktu widokowego obserwowaliśmy dolinę rzeki Olzy. Na zakończenie młodzież przystąpiła do konkursu wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej. Laureatem zmagań w ostrej rywalizacji został Wojtek Śliwka, wygrywając przed Pawłem Kajzarem oraz Moniką Lipą i Weroniką Cieślar. W tak miłej scenerii wiosny upłynęło nam kilka godzin w środowisku przyrodniczym... - opowiada przewodniczący KOP PTTK „Beskid Śląski” - do takich wycieczek zachecamy wszystkich...

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 


źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: