Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lekarze otwierają gabinety

Do normy wraca sytuacja w przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej w naszym regionie. Otwarto gabinety lekarskie, które w ostatnich dniach były zamknięte.

Jak podaje śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, w powiecie cieszyńskim brak umowy z płatnikiem świadczeń miało 14 przychodni zdrowia. To dane z 5 stycznia. Aktualnych danych NFZ jeszcze nie podaje.

Jak informują ogólnopolskie media, rano lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim, po kilkunastu godzinach negocjacji z Ministerstwem Zdrowia, podpisali porozumienie. Tym samym, POZ, które w nowym roku nie otwarły gabinetów, miały to zrobić.

Przed chwilą zadzwoniliśmy do placówek zdrowia, które nie miały podpisanego kontraktu z NFZ. W 10 na 14 ośrodków zdrowia z naszego powiatu, z którymi udało się nam skontaktować, potwierdzono, że pacjenci są przyjmowani.

O zamkniętych gabinetach pisaliśmy 1 stycznia. Zobacz materiał Kto od jutra będzie leczył? Materiał, jak się można było spodziewać, wywołał lawinę komentarzy.

Pacjenci szukali pomocy w Szpitalu Śląskim, tam przygotowano się na większą liczbę chorych – zobacz materiał W szpitalu spokojnie

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: