Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

LED-y w Strumieniu

Modernizacji poddanych zostanie 198 opraw oświetleniowych zlokalizowanych na terenie Gminy Strumień. Dokonana zostanie także dobudowa 7 dodatkowych opraw na istniejących słupach energetycznych. To nie wszystko, całość zmodernizowanego oświetlenia wyposażona zostanie w indywidualne sterowniki pozwalające na zarządzanie czasem i mocą świecenia każdej z opraw za pomocą centralnej aplikacji sterującej.

- Liczymy, że montaż nowych opraw da Gminie znaczące oszczędności. Obecnie oświetlenie kosztuje nas około 277 tysięcy złotych rocznie - powiedziała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. - Poza oszczędnościami, które pozwolą finansować inne ważne zadania, oświetlenie LED przyniesie szereg dodatkowych korzyści, na przykład poprawę widoczności, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców.

Nowe oświetlenie zyskają ulice: Rynek, Pocztowa, Londzina, 1 Maja, Kościelna, Osiedlowa, Łuczkiewicza, Pawłowicka, Krzywa, Brzuski, Podwale i teren parku w Strumieniu. W Bąkowie - Jasna, Żniwna, w Drogomyślu – ulice Klonowa, Konwaliowa, Fiołków, Stokrotek i Storczyków oraz w Zabłociu – Bielska i Długa.

Koszt zaplanowanej inwestycji wyniesie 467 422 zł, z czego Gmina ze swojego budżetu wyłoży nieco ponad 83 tys. zł. Prace potrwać mają do końca grudnia. Większość środków na tę inwestycję gmina Strumień pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-05 08:39:44
tom lem: "...przełoży się na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców." - pod warunkiem, że przejścia dla pieszych będą oświetlone na całej długości, nie jak w Cieszynie, tylko od strony słupa latarni;-)
2020-03-05 11:57:56
M53: I tak to wygląda w gminie Strumień- w Strumieniu prawie wszystkie ulice i park, w sołectwach po jednej lub dwie ulice i to te krótkie. Strumień to pipidówka niewiele większa od Drogomyśla, ale całą kasę ładuje się w to wątpliwej urody miasteczko. Przy czym żadna kasa na razie tej urody nie poprawiła. A przejść dla pieszych na rondzie w Pruchnej nadal brak.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: