Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lato z muzyką w Cieszynie

 

W minioną niedzielę (10 lipca) w Cieszynie zagrała Orkiestra Salonowa prof. Hilarego Drozda. Była to jedna z propozycji na tegoroczne „Lato z muzyką 2011”.

Organizatorem cyklu koncertów plenerowych jest Cieszyńskie Towarzystwo Muzyczne. Projekt finansowany jest z budżetu miasta Cieszyna. Niedzielny koncert poprowadził Roman Matyja.

Cykl koncertów plenerowych, organizowanych w miesiącach letnich w Parku Pokoju w Cieszynie oraz ciekawych, zabytkowych wnętrzach na terenie miasta między innymi w Sali Sesyjnej Ratusza, Rotundzie na Wzgórzu Zamkowym przyciąga miłośników muzyki. Tym razem muzyka zawitała do Cafe Muzeum.

- Niepowtarzalny klimat i otoczenie parku w połączeniu z muzyką koncertów promenadowych sprawiają, iż w letnie, niedzielne popołudnia, uczestnicy koncertów mogą w pełni poczuć atmosferę "Małego Wiednia". Cykl ten nawiązuje do tradycji miasta Cieszyna i jego szczególnego miejsca, które przez lata rozbrzmiewało muzyką – podkreślają organizatorzy.

Kolejny koncert z cyklu „Lato z muzyką 2011” odbędzie się 17 lipca. Przed publicznością wystąpi Bartłomiej Kozina – grający na klarnecie oraz Paweł Kwaśny – gitara.

- Frekwencja podczas koncertów mówi sama za siebie – takie imprezy plenerowe po prostu są w Cieszynie bardzo potrzebne – podkreśla Magdalena Tokarska – korzystam z takim możliwości ile się da, tym bardziej, że wstęp na „Lato z muzyką...” nic mnie nie kosztuje...

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: