Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lato z ceramiką

Już po raz kolejny Cieszyński Ośrodek Kultury ''Dom Narodowy'' zorganizował zajęcia w pracowni ceramicznej pod nazwą ''Letnie spotkanie z ceramiką''.

Zajęcia w pracowni ceramicznej to propozycja Cieszyńskiego Ośrodka Kultury na aktywne i interesujące lato w mieście. 

"Letnie spotkanie z ceramiką" zostało otwarte. Najmłodsi mieszkańcy miasta spotkali się w pracowni ceramicznej, by pod okiem Gabrieli Zbrońskiej zgłębiać tajniki sztuki i wspaniale się bawić. - Wspólnie ulepiliśmy już w tej pracowni misy, kubeczki, dzwonki... i wiele, wiele innych pięknych rzeczy. Dzisiaj (11.07.2012) tematem przewodnim jest lato, a więc wylepiamy z gliny słoneczka i motyle – wyjaśnia prowadząca zajęcia.

Proces powstawania dziecięcych dzieł został podzielony na dwa etapy. - Dzisiaj wykonujemy podstawy, a jutro spotkamy się, żeby zakończyć proces tworzenia, czyli będziemy malowali nasze słonka i motyle „słonecznymi” barwami. Do tej pory gotową pracę należało jeszcze wypalić, żeby była odpowiednio twarda. Później przychodziła pora na nałożenie szkliwa.- Teraz pracujemy na specjalnej glinie, która nie wymaga już wypalania. To zdecydowanie ułatwia nam pracę, no i efekty są szybciej widoczne...a przecież na to dzieci czekają najbardziej – dodaje Gabriela Zbrońska. 

W tym roku podobnie, jak w latach ubiegłych zajęcia cieszą się dużą popularnością. Niestety ilość miejsc jest ograniczona. Tego lata dziesięcioro dzieci spotka się z „ceramiczną” sztuką. - Niestety nie jesteśmy w stanie pomieścić tutaj tylu dzieci, ile chciałoby wziąć udział w spotkaniach – mówi prowadząca, której w tym roku ochoczo pomaga praktykantka Eliška Dordowá z Uniwersytetu Ostrawskiego. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

 

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ FOT.BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: