Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lato w mieście na ludowo

To był koncert typowo ludowy. Przed publicznością, która tym razem zebrała się w cieszyńskim Parku Pokoju wystąpiła Grupa Śpiewacza Tkocze.

Występ Grupy Śpiewaczej Tkocze – na ludowo, był kolejnym koncertem zorganizowanym w ramach akcji „Lato w mieście”.

W miniony piątek (10.08.2012) w cieszyńskim Parku Pokoju odbył się koncert Grupy Śpiewaczej Tkocze. Przypomnijmy – Grupę tworzą laureaci wielu wyróżnień i nagród na festiwalach i przeglądach artystycznych. Tkocze śpiewają a’cappella pieśni góralskie o tematyce pasterskiej, zalotnej i weselnej. Ich występy charakteryzuję liczne przerywniki w postaci żarów i wierszy. Mają na swoim koncie nagrania wieli programów zarówno radiowych, jak i telewizyjnych.

Koncert przed cieszyńską publicznością rozpoczął się od wykonania utworu na trombicie wiślańskiej. Podobnie, jak inne występy organizowane w ramach akcji „Lato w mieście” licznie zgromadził mieszkańców Cieszyna i gości.

Przed nami kolejne spotkania w Parku Pokoju. Już niebawem RYBKA DANCE – czyli niezapomniane przeboje i znakomita dawka dobrej muzyki. „Odkurzone przeboje” w nowej aranżacji usłyszymy 24 sierpnia o godzinie 18.00. 31 sierpnia (godz. 18.00) przed publicznością wystąpi miejska orkiestra dęta „Cieszynianka”, która powstała w 1945 r. i działa przy Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” pod batutą Franciszka Widnica.

- Na koncerty do Parku Pokoju chodzę razem z wnuczką, ona spotyka tu swoje koleżanki, ja mam chwilę na zadumę i odpoczynek... - mówi pani Maria, która tym razem przyszła na koncert Grupy Śpiewaczej Tkocze – Lubię ich występy, bo  przerywane są dobrym humorem i opowieściami. Tworzą specyficzną atmosferę wokół siebie, zarażają radością, no i mają piękne głosy.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: