Lasy pod kontrolą policji i leśników

Cieszyńscy policjanci i funkcjonariusze Straży Leśnej wspólnie patrolują leśne tereny powiatu.

Działania te mają na celu zapobieganie popełnianiu wykroczeń związanych m.in. z nielegalnym poruszaniem się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych, kłusownictwem, czy też kradzieżą drewna. Czynności przeprowadzane przez cieszyńskich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Leśnej kontynuowane są już od czerech lat poprzez wspólne patrole terenów podlegających nadleśnictwom w Ustroniu i Wiśle.

Dzięki wiedzy leśników, którzy doskonale znają topografię terenu oraz miejsca, w których może dochodzić do naruszeń prawa, działania patrolujące przebiegają pomyślnie.

W chronieniu lasów funkcjonariuszom pomagają również nowinki techniczne, takie jak monitoring, fotopułapki, czy nawigacja satelitarna. Najczęstszymi popełnianymi wykroczeniami są nielegalne wjazdy do lasu na quadach i motocyklach, kłusownictwo, czy też kradzież drewna. Łączone patrole sprawdzają osoby wywożące drewno z lasu, kontrolując wymagane dokumenty i zezwolenia. Należy również pamiętać by na spacerach leśnych nie spuszczać psów ze smyczy.

Na naradach, które odbywają się w nadleśnictwach w Ustroniu i Wiśle, policja oraz leśnicy opracowują wspólną strategię w celu zapobiegania nie tylko przestępstwom i wykroczeniom, ale też chorobom zwierząt, a wiedza oraz strategia obu instytucji wymieniana jest na cyklicznie odbywających się szkoleniach.

- Zatrzymani amatorzy łamania zakazów muszą liczyć się z mandatem w wysokości do 500 złotych, a w przypadku kilku wykroczeń - do 1000 złotych, który mogą wystawić policjanci i strażnicy leśni. Gdy sprawa trafi do sądu, kara może wzrosnąć nawet 5000 zł – ostrzegają mundurowi..

Red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-14 19:16:56
krzysztof.mm: no nie wiem jak to jest z kradzieżą drewna z lasu, ale takie jest po dziś dzień w ludzie przekonanie, że jak drewna potrzebujesz, to załatwisz po cichu z leśniczym, i bez asygnaty się obejdzie

Lasy Państwowe to firma - pijawka, przyssana do naszego wspólnego dobra na zasadzie wyłączności, bez żadnej kontroli i społecznego nadzoru, żyje jak pączek w maśle z eksploatacji naszych lasów
to rezerwuar ciepłych i dobrze płatnych etatów dla politycznego zaplecza rządzących i znajomych króliczka
tam średnia płaca przekracza 8 000 zł - i nigdy LP nie brakuje na imprezy, domy wczasowe itepe - nie brakuje, bo z nikim dzielić się nie muszą
charakterystyczny był wrzask, jaki podniosły kościół i pisizna kiedy rząd Tuska chciał podporządkować LP regułom prawa handlowego, wymuszającym przejrzystość działania, a do tego z pełnej kasy LP pobrał należną nam dywidendę - biskupi się niemal posikali i opluli z wściekłości, po kościołach zbierano podpisy za pozostawieniem tej niemal mafijnej struktury bez zmian

LP to dziś klika uwłaszczonych na wspólnym majątku leśnych dygnitarzy z nieograniczonym dostępem do wszelkich dóbr, jakie lasy dają, do tego banda patologicznych rzeźników urządzających sobie na naszych polach i w lasach strzelaniny do Bogu ducha winnych zwierząt - Szyszko jest charakterystyczną i jak najbardziej adekwatną twarzą tej patologii

pod rządami pisizny policja patroluje nasze lasy - wypisz wymaluj najgorsze wspomnienia z czasów dominacji zaborców czy hitlerowskiej okupacji takie akcje przypominają
2018-03-15 00:33:44
bronek91:
krzysztof.mm

W ostatnim tygodniu:

określałeś Żołnierzy Wyklętych per bolszewicka hołota, sugerowałeś związki cieszyńskiego zboru z toruńskim środowiskiem, co dziś wymyśliłeś?

"cichu z leśniczym, i bez asygnaty się obejdzie"- cytat

Jak mówi mądrość ludowa, z tej mąki chleba nie będzie....
krzysztof.mm To że Ty tak się zachowujesz, nie oznacza, iż inni również. Lasy Państwowe nie stanowią delegatury miejscowych OPS dla lepiej posażnych, zatem chyba jeszcze nie zapomniałeś o swoich zwyczajach.... np. z rady....

" z eksploatacji naszych lasów"- cytat

A jaki jest Twój wkład? Lasy Państwowe są dziedzictwem narodowym. Ty ludzi szanujących naród i wszystko z nim związane, traktujesz per faszyści, choć nawet nie wiesz co to pojęcie oznacza. Ile już drzewek posadziłeś w tym roku? Szpadel naszykowany?

Ty wiysz co to w ogóle kontrola jest?

"tam średnia płaca przekracza 8 000 zł - i nigdy LP nie brakuje na imprezy, domy wczasowe itepe - nie brakuje, bo z nikim dzielić się nie muszą"- cytat

krzysztof.mm kto pracuje, ten ma. A Tusku i PO z kim podzieliło się pieniędzmi, które Lasom zabrali pod koniec swych marnych rządów, rzekomo na rozbudowę dróg lokalnych? Ile km powstało? Krzysztof.mm jak Komorowski korzystał to siedziałeś cicho.... Kto został rozliczony? Niestety Lasy musiały się dzielić i to z PO...

"- biskupi się niemal posikali i opluli z wściekłości,"- cytat

Nie mówisz czasem o tych biskupach usłużnych tak zwanej opozycji, na których tak często się powołujesz i których postępowanie stanowi dla Ciebie wzór do naśladowania???

"dygnitarzy z nieograniczonym dostępem do wszelkich dóbr, jakie lasy dają,"- cytat

Czyżby Komorowskiemu za polowania kazali zapłacić???

"o tego banda patologicznych rzeźników urządzających sobie na naszych polach i w lasach strzelaniny do Bogu ducha winnych zwierząt"- cytat

krzysztof.mm rzeźnicy wyrzynają się obecnie w PO i .nowoczesnej. Komorowski nie pracuje w lasach.... Polowanie robi się coraz większe, bo wybory blisko a poparcie spadło i więcej zostanie "odstrzelonych" z listy;D:D:D Zatem krzysztof.mm dla siebie zaś miejsca nie znajdziesz....

"pod rządami pisizny policja patroluje nasze lasy - wypisz wymaluj najgorsze wspomnienia z czasów dominacji zaborców czy hitlerowskiej okupacji takie akcje przypominają"- cytat

krzysztof.mm ktoś twoich kolegów kłusowników, rzeźników łapać musi. Panowie Policjanci odwalają kawał dobrej roboty. Dbają, aby czasem jakiś Twój kolega nie pomylił Cię z jeleniem.... O pomyłkę, w przypadku krzysztof.mm bardzo nietrudno.
2018-03-15 08:42:03
józek1: Nie pogrążej się bronek. Jak nie popyszczysz na wszystkich na ox, to dziyń dlo ciebie stracony.
Taki ulizany, ucacany kundelek trolik przenajświętszej partii jeszcze nom panującej. Ile ci płacą dobrodzieje ? A może w prochach czy w czymś mocniejszym.

Co ty boroku zrobisz jak już twoi milusińscy nie bydom u władzy. Nic tylko sznur do snopowiązałek kupić i do lasu kłusowników łapać. A uwożej potem , bo o pomyłkę nie trudno . Mogą wilka z kundelkiem pomylić i d?pa blodo.
2018-03-15 10:10:58
krzysztof.mm: no któż by miał leśnej kliki bardziej bronić - a choćby i kundelkowym szczekaniem - jak nie ci, co w niej po uszy siedzą i z grabieży naszych lasów dobrze żyją
2018-03-15 14:44:32
krzysztof.mm: To tylko jeden z wielu przykładów rozpanoszenia na wspólnym majątku leśnej kliki:

\"W roku 2016 dotacje na utrzymanie nadleśnictw Puszczy Białowieskiej wyniosły 22 mln 945 tys. zł.
Dla porównania, całkowity budżet gminy Hajnówka w 2016 r. wynosił 13 mln 500 tys. zł, a gminy Białowieża - 9 mln 978 tys. zł.
Łącznie w obu gminach mieszkają 23 742 osoby. W nadleśnictwach pracuje 151 osób.

Lasy Państwowe są korporacją, która według GUS w 2015 roku tylko ze sprzedaży drewna uzyskała 7 mld 205 mln zł.
Firma ta odprowadza do skarbu państwa jedynie dwa procent podatku liczonego od zysku, który wykazała.\" - a zysk jak to zysk, pomniejsza się o horrendalne wydatki leśników na samych siebie, na luksusy i premie.

RP to istny raj podatkowy dla tej olbrzymiej monopolistycznej firmy uwłaszczonej na narodowych dobrach.
2018-03-15 14:46:33
krzysztof.mm: \"Etatowi myśliwi Puszczy
Dla pełniejszego obrazu, autorzy raportu przytaczają fakt, że w ramach eksterminacji dzików w Puszczy Białowieskiej myśliwi, w ciągu dwóch sezonów łowieckich (2014-2015 i 2015-2016), zastrzelili 2 tys. 209 dzików, praktycznie eliminując ten gatunek.

Było to możliwe, ponieważ zostały całkowicie zniesione wszelkie formy i czas ochrony - można było zabijać nawet loszki w najwyższej ciąży i karmiące.
Za zastrzelenie każdego dzika Urząd Marszałkowski w Białymstoku wypłacał ekstra 400 zł. Po przemnożeniu daje to sumę 883,6 tys. zł.
W trzech puszczańskich nadleśnictwach poluje 39 myśliwych będących jednocześnie ich etatowymi pracownikami - nadleśniczymi, leśniczymi itd.

- Przytaczamy te dane dla próby naszkicowania tej mało jawnej sfery działalności dotyczącej łowiectwa na terenie Puszczy - mówi Kruczyński. - Naszym zdaniem łowiectwo jest jednym z poważnych powodów, dla których korporacja Lasów Państwowych celowo utrzymuje na tych terenach status lasów gospodarczych, bo tylko w takich lasach można polować.
Obszary te, zarządzane przez Lasy, nazwane są Ośrodkami Hodowli Zwierzyny, a są one w rzeczywistości wydzielonymi obwodami łowieckimi Lasów Państwowych.
W Puszczy Białowieskiej funkcjonują trzy OHZ-ty: Białowieża, Hajnówka i Browsk.

Status OHZ ma 8,5 proc. powierzchni obwodów łowieckich w Polsce i są to najcenniejsze przyrodniczo miejsca.
Zabija się na tych terenach około 23 proc. zwierząt zastrzelonych w Polsce przez wszystkich myśliwych.\"

https://www.wykop.pl/link/4205991/lasy-panstwowe-kosztem-mieszkancow-w-puszczy-bialowieskiej-raport/
2018-03-15 14:51:32
krzysztof.mm: \"Na całym obszarze Puszczy Białowieskiej żyje czterdzieści cztery tysiące ludzi. Puszcza ściąga turystów z całego Świata.
Kruczyński komentuje: - Z tego powodu, pod względem materialnym, jako cała społeczność możemy być przysłowiową krainą mlekiem i miodem płynącą. Postawmy sobie ważne pytanie: Dlaczego teraz tak nie jest? Jest to pytanie, na które po głębokim zastanowieniu się, musimy odpowiedzieć sobie sami.
I wybrać: czy żyjemy tu po to, aby karmić 151 leśnych etatów? Czy też po to, aby móc czerpać z zasobów dobra wspólnego jakim jest ten las?\"

Każdy powinien zadać sobie takie pytanie - czy nasz lasy są po to, by karmić leśne etaty?
2018-03-15 15:48:39
wyśmienity cwaniaczek: nie dyskutujcie z BRONKIEM to pisowski wypierdek - który na jarkiem by w ogień wskoczył. Siedzi w domu na bezrobociu i kopiuje mądrości z wikipedii udając pisowskiego znawcę wszystkiego. Szkoda butów na kolesia......
A quadami i tak będziemy jezdzić po lasach --tym bardziej po państwowych
2018-03-15 19:08:41
Brzidok: Nie prościej drut pomiędzy drzewami naciągnąć? Jak jednemu łeb urwie to reszta dostanie cykora.
2018-03-15 21:16:50
bronek91: józek1
Postanowiłeś zastąpić cd minerwa???

józek1 i krzysztof.mm

No co jeszcze macie do powiedzenia????

"RP to istny raj podatkowy dla tej olbrzymiej monopolistycznej firmy uwłaszczonej na narodowych dobrach."- cytat

Lepiej żeby na tych dobrach uwłaszczyła się klika PO??? Może przypomnicie

Prezydent Komorowski obiecał Amerykanom, że za uzyskane w ten sposób pieniądze wypłaci Żydom odszkodowania za utracone w naszym kraju mienie.

Czyżby amnezja????
2018-03-15 21:33:36
bronek91: wyśmienity cwaniaczek
Zatem spokojnie możesz mi podać rękę;):):)
2018-03-16 08:29:15
józek1: Widać kundle mają stracha, że ktoś zabierze im to, co do nich nie należy a kundelki za 500+ i piwo hejtujum, że ho ho.
Bronek, jako chrześcijanin wiysz, że nie wolno kraść a jak sie cosik zabrało co nie twoi , to trzeba oddać . Ot coło filozofia. Som tacy co by chcieli oddać wszystko ale łojcu dyrechtorowi, nawet bezdomny oddoł mu dwa autka. Biydok mysloł , że za to pójdzie migiem do nieba. Oj głupi.
A co do minerwa to mondro kobita jest mimo, że z tego gorszego sortu.
Co o tobie synek ni mogę powiedzieć ani jedno ani drugi.
2018-03-16 11:44:28
Międzol: Lepiej żeby z takich przywilejów korzystały firmy zagraniczne (chodzi o płacenie podatków z wykazanych lub nie, dochodów).
Swoją drogą, piszcie więcej kszyśki, józki i tym podobne cwniaczki. Robicie dobrą robotę PISiorą :)
2018-03-16 13:20:38
krzysztof.mm: miedzol
już kichać na buraczane treści - z twoją ortografią to tylko na elektorat pisizny się nadajesz
2018-03-18 21:14:37
bronek91: józek1
Skoro twierdzisz, iż bronek kradnie mogę Ci podać adres do miejscowej prokuratury. Jeżeli znasz a powinności nie czynisz- po co cyganisz?

Natomiast chrześcijańska filozofia, jak to nazywasz, powinna znaleźć zastosowanie również i w twoim życiu. Dlaczego jest inaczej?

józek1
Szpadel naszykowany? Sam las się nie posadzi. Może posiadaczka nicku cd minerwa Ci pomoże. Zalesianie to bardziej praktyczna i pożyteczna umiejętność niż lansowanie się na PO-wskiego chamka;) józek1z cygaństwa jeszcze las nie urósł, w oparciu o uczciwą robotę zawsze.
2018-03-18 21:19:19
bronek91: krzysztof.mm
Dlaczego wprowadzasz sztuczne podziały??? Bo z klęcznika z gminy wyborcy wywalili??? Nie do ludzi pretensje, ale swoich guru partyjnych.... Cały świat jest winny ale krzysztof.mm w swoim oku belki nie dostrzega. Trzeba było być człowiekiem, przynajmniej przyzwoitym.
2018-03-18 21:45:12
krzysztof.mm: wywołany do raportu, chamowaty pisowski troll powrócił - nie mogło być inaczej, ten typ tak ma
no to popatrzmy, czemu tak broni leśnej kliki:

\"Zatrudnieni w Puszczy Białowieskiej nadleśniczowie zarabiają 16 069 zł brutto, ich zastępcy 11 451 zł, a szeregowi leśniczowie 9 121 zł .
Portal Wynagrodzenia.pl podkreśla, że większość leśników może także liczyć na służbowe mieszkanie lub dom, a także na ryczałt na paliwo.
Te dane zostały udostępnione przez Ministerstwo Środowiska na podstawie interpelacji poselskiej.
A ile zarabiają leśniczy w całej Polsce?
Z danych przedstawionych na portalu Wynagrodzenia.pl wynika, że mediana zarobków leśniczych wynosi 6828 zł brutto.\"

No i wszystko jasne.
Z lasu się nieźle żyje, jeśli się go ma do wyłącznej, nieograniczonej dyspozycji.
No ale trzeba tu i tam wylizać, by się przy leśnym korycie utrzymać. Smacznego.
2018-03-18 21:50:01
krzysztof.mm: tu jeszcze więcej o tych tłustych leśnych kotach:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ile-zarabia-lesniczy-udostepniono-dane/ezwg8rc
2018-03-19 23:05:51
bronek91: Szanowny krzysztof.mm

\"chamowaty pisowski troll powrócił - nie mogło być inaczej\"- cytat

A kiedy opuściłem łamy portalu ox???

Nie mieszkamy na Podlasiu.... jakbyś krzysztof.mm zauważył....

Firma sama wypracowała sobie taki a nie inny dochód. Lasy na wynagrodzenia, w przeciwieństwie do samorządów, nie pobierają ani z podatków, ani z dotacji z budżetu państwa. To normalne, iż wysokość wynagrodzenia pracowników firmy koreluje z dochodem. In plus leśnicy otrzymują wynagrodzenie współmierne do tego, jakie przeciętnie w Polsce otrzymuje kadra zarządzająca. Wynagrodzenie ma być argumentem? Czy raczej zagraniem na niskich emocjach. Informatyków tez będziesz ścigał za wynagrodzenia????

Krzysztof.mm czyżbyś nie znał podstawowych zasad ekonomii???

A jeśli mówisz o leśnych korytach, już Ci pisałem, naszykuj szpadelek i do zalesień marsz. Poznasz co to stawanie o 4 rano i powrót do domu o godzinie 18. A potem trzeja wykonywać prace biurowe.... Do północy...

Pozdrowienia od drwala Bronka!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją