Laskarze wicemistrzami!

Młodzi cieszyńscy hokeiści na trawie pokazali wczoraj charakter, notując komplet zwycięstw w finałowym turnieju Halowych Mistrzostw Śląska. Nasi laskarze wygrali cztery spotkania i w końcowej klasyfikacji mistrzostw uplasowali się na drugim miejscu.

Cieszyńscy zawodnicy do lat 14 nie mogli sobie pozwolić na potknięcia, gdyż przed rozpoczęciem niedzielnych zmagań zajmowali piąte miejsce. Jednak na ich korzyść przemawiał fakt, iż różnice punktowe były minimalne, a poza tym w ostatnim turnieju to właśnie oni wystąpili w roli gospodarza.

Cieszyński zespół już w pierwszym meczu pokazał, że zamierza namieszać w tabeli mistrzostw, pokonując gliwickiego Kolejarza (II) aż 11:0. Później przyszło im się zmierzyć z sosnowiczanami. W spotkaniu tym padła tylko jedna bramka, a zdobyli ją gospodarze (1:0). Kolejnym rywalem okazali się gracze z Tarnowskich Gór, ale cieszynianie nie pozostawili żadnych złudzeń, odnosząc wysokie zwycięstwo (6:1). Na koniec turnieju pokonali Siemianowice Śląskie - 2:0.

Po tak udanych zmaganiach, cieszyńscy laskarze awansowali z piątego na drugie miejsce, wywalczając tym samym srebrne medale. Mistrzami zostali zawodnicy z Miasteczka Śląskiego, a brąz powędrował w ręce siemianowickich graczy.

- Dla wszystkich kategorii wiekowych klubu to był bardzo wymagający, ale udany sezon. Mają teraz chwilę na oddech i spokojne treningi, dopóki nie rozpocznie się sezon trawiasty, w którym czekają ich nowe wyzwania i walka w mistrzostwach śląska oraz występy na turniejach międzynarodowych - czytamy w oświadczeniu KS Cieszyn.