Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Laptopy dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych

Ponad milion złotych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (finansowanego z funduszy europejskich) pozyskało cieszyńskie Starostwo Powiatowe na zakup laptopów i sprzętu elektronicznego dla domów dziecka i rodzin zastępczych.

Jak informuje strona internetowa starostwa, z pozyskanych środków zakupione zostały 204 laptopy, 50 drukarek i 23 oprogramowania dla dzieci niepełnosprawnych. Co więcej, do Domów Dziecka trafi 45 laptopów, dwa zestawy audio, projektor z ekranem, 4 drukarki, tablica interaktywna, telewizor, 12 zestawów słuchawek, dwie kamery komputerowe i dwa oprogramowania dla dzieci niepełnosprawnych.

Starostwo, w ramach projektu, zakupiło też środki ochronne i dezynfekujące, które wraz ze sprzętem są już przekazywane zarówno instytucjom pieczy zastępczej, jak i rodzinnej. - Od wczoraj przekazujemy sprzęt komputerowy oraz audiowizualny dla placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz zawodowych rodzin zastępczych. Na bieżąco także przekazujemy sprzęt pozostałym rodzinom. W piątek mamy otrzymać część środków ochronnych i dezynfekujących, które również sukcesywnie zostaną przekazane. Cały sprzęt zakupiony w ramach projektu ma do nas zostać dostarczony do końca sierpnia tego roku oraz przekazany rodzinom i domom dziecka - mówi Agnieszka Baszczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie.

- Powiat Cieszyński dba o potrzeby dzieci znajdujących się w pieczy zastępczej oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, a więc także i teraz, w czasie trwającej pandemii SARS-CoV-2. W związku z tym korzystamy z wszystkich możliwości, by ich wspomóc, dlatego pozyskujemy środki, będącymi rzeczywistą pomocą materialną w czasie trwającej pandemii koronawirusa - powiedziała Janina Żagan, wicestarostka powiatu.

KR/Starostwo Powiatowe w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: