Zabrakło skuteczności i pierwsza porażka w Generali Ceska Cup

Seria trzech zwycięstw przerwana i to z drużyną, którą we wtorek Trzyniec pokonał (5:2). Podopieczni Vaclava Varadi przegrali w Zlinie, a spory wpływ miała na to druga tercja, którą Stalownicy przegrali 0:3.

Szanse były, ale zawiodła skuteczność u Stalowników, a na uwagę zasłużył Daniel Huf, który strzegł bramki gospodarzy w czwartkowym spotkaniu. 18-latek popisał się kilkoma efektownymi interwencjami, co pozwoliło mu zachować dzisiaj czyste konto. O tym, jak spory wkład miał golkiper Zlina w wygraną niech świadczy fakt, że trzynieccy hokeiści oddali aż 36(!) strzałów na jego bramkę.

Gospodarze rozstrzygnęli o losach spotkania na początku drugiej tercji. Zaraz na jej początku wynik otworzył Okal, chwilę później na listę strzelców wpisał się Dufek, a po upływie kolejnych dwóch minut Zlin prowadził już 3:0, po bramce Dobiasa. Końcowy rezultat – 4:0 – ustalił Slahar, pokonując Stepanka w ostatniej minucie.

Jak padły bramki gospodarzy - wideo

Hokeiści spod Jaworowego spadli na drugie miejsce w grupie D, a Zlin wskoczył na pozycję lidera. Podopieczni Vaclava Varadi mają teraz kilka dni wolnego, bo następne spotkanie rozegrają w najbliższy wtorek (18.08) – wybiorą się do Prerova, z którym w Werk Arenie wygrali 7:2.