Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Łączą nas drzewa

Wraz z rozpoczęciem się wiosny Lasy Państwowe wystartowały z ogólnopolską kampanią „Łączą nas drzewa”. Akcja ma uświadomić Polakom, jak ważne dla ekosystemu są drzewa i zachęcić do sadzenia nowych.

Akcja ma obejmować zarówno działania informacyjne, jak i sadzenie nowych drzew. W powiecie cieszyńskim drzewa połączą nas dzięki działaniom Nadleśnictwa Ustroń i nadleśnictwa Wisła. Co jednak ma dać nam akcja? - Chcemy zaakcentować, że wspólnotę narodową budujemy także w relacjach z ojczystą przyrodą. Przyroda to spuścizna, którą odziedziczyliśmy po przodkach i którą przekażemy następcom. Wyrazem naszej dbałości o przyrodę jest sadzenie drzew i dbałość o nie. Pokażemy, że łączą nas drzewa – zapowiada Edward Siarka, pełnomocnik rządu do spraw leśnictwa i łowiectwa.

W ramach kampanii „Łączą nas drzewa” planowanych jest kilkadziesiąt wydarzeń w całej Polsce. Regionalne oddziały Lasów Państwowych będą organizowały spotkania i warsztaty, jednak dopiero po zniesieniu obostrzeń. W całym kraju mają również pojawić się nowe drzewa.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-30 18:23:36
św. Patryk.: dobre sobie - to tak jakby rzeźnik zachęcał do hodowli zwierząt powołując się na św. Franciszka z Asyżu
2021-03-30 18:30:50
św. Patryk.: dziś LP to patologiczne państwo w państwie z debili - to największy leśny szkodnik, pasożytnicza struktura uwłaszczona de facto na olbrzymim publicznym majątku, źródło łapówkarskich synekur i miliardy złotych wydawane bez społecznej kontroli - tak jak za komuny tradycją było w LP awansowanie na co lepsze stanowiska agentów w tajnych współpracowników SB, tak dziś na bardziej intratną posadę może tam liczyć przede wszystkim ktoś z partyjnym certyfikatem albo błogosławieństwem biskupa - najwyższa pora ukrócić to jawne, bezczelne złodziejstwo i niszczenie polskich lasów
2021-03-30 18:53:05
ekolog: Pomyśl o przyrodzie, posadź przynajmniej jedno drzewko na wiosnę.
2021-03-30 20:21:49
Mach: Jestem za sadzeniem drzew. Niech samorządy wyznaczą odpowiednie tereny. Ważnym jest by chronić te drzewa, które rosną i są dorodne. Dzisiaj, przejeżdżałem ul. Słowiczą w Cieszynie. To ta od remizy strażackiej na Mnisztwie w stronę zajezdni miejskich autobusów. Po jej prawej stronie wycięto dorodne i zdrowe jesiony- kto odpowie na czyje polecenie dokonano tej rzezi. Czy ktoś panuje nad bezmyślną wycinką, czy też są to mafie pozyskujące "bezpańskie" bo zaniedbywane przez rejony dróg, nadzór nad przydrożnym drzewostanem w całym naszym powiecie? przypadek na Słowiczej nie jest odosobniony. Powinna tym się zająć policja i prokuratura.
2021-03-30 21:48:01
Pogromca pogromców i cwaniaczków: św.Patryk no pewnie dobre sobie. Abo tak jakby Mecenas Roman Giertych najpierw domagał się ukarania hejterów z Soku z Buraka, aby później pomagać twórcy tego profilu i korzystać z jego usług do własnej promocji w internecie.
2021-03-30 23:36:46
☞☞☞: Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny kupił dom od Lasów Państwowych — czyli właściwie sam od siebie. Za 110-metrowy dom wart niemal 190 tys. zł zapłacił tylko 9,4 tys. zł, po czym przepisał nieruchomość na syna. O transakcji zostało poinformowane Ministerstwo Środowiska, ale nie podjęło żadnych działań. Onet jest w posiadaniu dokumentów, które potwierdzają transakcję.
2021-03-31 07:32:25
wyśmienity cwaniaczek: ja posadziłem choinkę ze świąt - BRAWO JA !!!!! ale qwa uschła :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: