Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kyrpce dla prezydenta

W poniedziałek do Wisły z kilkugodzinną wizytą zajrzy Prezydent Bronisław Komorowski. Głowa Państwa najpierw rano zje śniadanie z Adamem Małyszem, a później - razem z nim - uda się zwiedzić nowy kompleks skoczni, który powstaje w centrum Wisły.

W poprzednich latach często bywał w Wiśle, korzystał w zimie z uroków gór i szusował na okolicznych stokach. Zobacz materiał Prezydent coraz częściej gości w Wiśle. W grudniu 2013 roku, jeżdżąc na Soszowie nabawił się kontuzji kolana i na narty już nie przyjechał. Zobacz Prezydent doznał kontuzji.

Od tego czasu Bronisław Komorowski Wisłę nieco odstawił na bok. Ostatni raz oficjalnie w mieście był w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to otworzył zmodernizowany park .im Kopczyńskiego. Zobacz materiał Prezydent w Wiśle.

Za mojej kadencji jeszcze nie gościliśmy prezydenta, tym bardziej się cieszę, że już niebawem odwiedzi nasze miasto - mówi Tomasz Bujok burmistrz Wisły. Prezydent RP pojawi się w Wiśle w poniedziałek. Na godzinę 8.30 zaplanowano śniadanie z Adamem Małyszem i Apoloniuszem Tajnerem. To w rezydencji Prezydenta RP w Czarnym.
Później prezydent z panem Adamem przejedzie do centrum miasta. Tutaj zwiedzimy powstający kompleks skoczni narciarskich – dodaje Bujok.
Skocznie są już na ukończeniu, ale wizyta prezydenta to jeszcze nie otwarcie obiektu. Musi on przejść jeszcze wszelkie ekspertyzy i odbiory – dodaje burmistrz. Prezydent na skoczni ma pojawić się po godzinie 9. Później przejdzie przez plac Hoffa do sali sesyjnej. Tam odbędzie się krótkie spotkanie z samorządowcami Ziemi Cieszyńskiej.

W tym samym czasie w Domu Zdrojowym gościć będzie pierwsza dama – Anna Komorowska. Pani prezydentowa najpierw otworzy grę terenową, przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich. Później odbedzie się spotkanie z Grupą Twórców 'Wiślanie' oraz KGW z Wisły. Nie zabraknie występu dzieciaków z grup folklorystycznych. - mówi Ewa Zarychta Kierownik referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Wisły.
Skoro wyjątkowi goście, to będą i prezenty. Podczas poprzednich wizyt Prezydent otrzymał od władz miasta koszulę, bruclik i kapelusz. Tym razem będzie to dalszy ciąg góralskiego stroju – kyrpce i kopyca – zdradza Ewa Zarychta.


Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-25 17:40:52
acd101: Nie róbmy jaj żeby swatać zwykłego skoczka nieuka ze starą wygą sceny politycznej.
2015-04-25 18:44:36
spokojna: do acd 101 nieukiem to jesteś chyba ty zazdrość i złość przesłoniły ci rzeczywistość, ty temu zwykłemu skoczkowi do pięt nie dorośłeś,
2015-04-25 18:58:49
marcin16: Zgadzam się, nasz skoczek jest naszym ikoną,jesteśmy z niego DUMNI ! dla mnie jest bohaterem, nieraz łza się w oku kręciła oglądając jego skoki.Adamie Dziękujemy !!!!!
2015-04-25 19:55:21
granda6: Adam jest po maturze. Jestem ciekaw co Ty ukończyłeś acd101?
2015-04-25 19:59:20
Iwan: Dla mnie Adam Małysz to wielki Polak który rozsławił nasz kraj w świecie bez względu na jego wykształcenie chylę przed nim czoło w przeciwieństwie do naszego prezydenta.
2015-04-25 22:37:05
Przepierón: A że co będą zwiedzać????? Kopleks skoczni w Wiśle????<br /><br />Powiydzcie mi ino kaj to je , hahahahahaha
2015-04-25 23:32:11
dyżurny: acd101 z pewnoscia ukonczyl UŚ w Cieszynie uzyskująć zawód bezrobotnego ;)
2015-04-26 00:32:51
alternatywy 5: Kompleks, czy kompleks? Oto jest pytanie.... <br />No bomba, jak z resztą nie kompleks Adama w Malince :)
2015-04-26 01:48:57
Łustroniok: acd 101 Taki z niego wyga polityczny, że co przemówienie to wpadka. Bólczy tak, że aż uszy puchną. Nie wspominając o wyczynach na wyjazdach zagranicznych...
2015-04-26 08:43:28
Boog: No, to krzesła w dłoń!!! Pokażmy Bólowi w poniedziałek do czego służą krzesła (jeżeli TVN komuś zamieszało to przypominam - śłużą one do siedzenia). A, i o temat z Lublina też możemy zapytać (\&quot;specjaliści od macania kur\&quot;), o interesy Bóla z WSI, o kwotę wolną od podatku no i o sposób finansowania jego kampani - zero wpłat, wszystko z grantów publicznych. Gnać czerwoną hołotę spatki na wschód. Niech go koledzy putina wezmą plecaczek jak będą motorkami wracać z Berlina.
2015-04-26 08:46:20
Boog: A, zapomniałbym. Proszę z okazji nadchodzących przemian w naszym kraju przesłuchać na YT następujący utwór:<br /><br />Turbo - Dorosłe dzieci<br /><br />Może komuś otworzą się oczy, gdy po przesłuchaniu tak starego utworu uzna, że jego tekst jest nadal w 100% aktualny. <br />
2015-04-26 13:08:31
Donek: Najgorsze w tym że tylko w Wiśle, Ustroniu, Goleszowie Cieszynie w największym procencie wygrywa PO i Komorowski. Wygrywa wyznanie nad rozsądkiem. Zapytałem kilka osób dlaczego Komorowski a nie Duda lub Kukiz czy Korwin nawet nie mieli argumentów. Zapatrzeni jak w Boga. Smutne to Polska pchana wielkim kołem na dno dna się łapie przykładem Tusk torował sobie tyle lat drogę do UE na dobry stołek a naszej młodzieży stworzyli bezrobocie całkowity brak nadziei na przyszłość, nawet na zachodzie już nas nie chcą. Zrujnowali zniszczyli wszystko wysprzedali za bezcen, a my dalej bezmózgowcy za nimi głosujemy. Całkowicie ptaszki wydziobały co poniektórym rozum z głowy bo gdyby byli prawdziwymi Polakami myśleli by o Polsce. o naszych dzieciach młodzieży. Tak jak nasza władza się zachowuje tak zachowują się tylko zdrajcy, dbają o siebie o swoje koryto a reszta ledwo co ma od pierwszego do pierwszego albo jedzie na kredytach wyjeżdża za chlebem na poniewierkę. Tak nie postępują prawdziwi Polacy. Tylko przed wyborami piękne słowa ale puste. Jeszcze jedno namawiajcie emerytów za głosowaniem za każdym innym tylko nie na Komorowskiego.
2015-04-26 16:41:01
as355: No to będzie z kim pogadać ,a za blokowanie drogi przed (kompleksem Wisły ) mandat się będzie należał po nowej stawce którą zatwierdził oczekiwany gość .Co do Adama to znam synka od małego ,i dostarczył mi wiele wzruszeń i radości ,tak że honor się należy .A jak już ktoś zaznaczył to nadal wizytówka Wisły i tak już pozostanie .Mowa tu o Adamie a nie o skoczni w centrum która nadal przypomina plac budowy .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: