Kuźnia rozpoczyna od remisu

No i się doczekali. IV-ligowcy, po czterech miesiącach przerwy, wznowili rozgrywki. Piłkarze Kuźni Ustroń podzielili się punktami z Iskrą Pszczyna na inaugurację rundy wiosennej – 1:1.

Ustronianie udanie rozpoczęli niedzielną rywalizację z Iskrą, ale dopiero tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania powiodło im się otworzyć wynik, a na listę strzelców wpisał się Michał Pietraczyk. Jednak przyjezdni wyrównali kilka minut po zmianie stron, wykorzystując rzut karny.

Podopieczni Mateusza Żebrowskiego stworzyli sobie dogodne sytuacje również w drugiej połowie, ale zabrakło im trochę szczęścia – albo futbolówka zatrzymała się na słupku, albo goście wybili piłkę z linii bramkowej. Spotkanie zakończyło się remisem, 1:1.

• GKS Tychy II – Odra Wodzisław Śląski sp. z o.o. 1:3

Kuźnia pozostaje na 8. miejscu w ligowej tabeli, a następne spotkanie również czeka ją na własnym obiekcie. Podopieczni Mateusza Żebrowskiego, w najbliższą sobotę (tj. 20.03), zmierzą się z Unią Turza Śląska, która lokuje się tuż za pierwszą „3”.