Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kuria wydała oświadczenie i przeprasza

Dziś (13.01) Kuria wydała oświadczenie, w którym przeprasza Janusza Szymika za kontrowersyjne wątki, które znalazły się w odpowiedzi na pozew.

Odnosząc się do informacji, które pojawiły się w ostatnich dniach w mediach chcemy jednoznacznie podkreślić, że działania Diecezji Bielsko-Żywieckiej nie mają na celu pomniejszania odpowiedzialności sprawcy, który dopuścił się przestępstwa wobec osoby małoletniej, a tym bardziej przerzucania winy na Pokrzywdzonego. Czyny przestępcze, których dopuścił się ks. Jan W. zostały dowiedzione przez proces kościelny, który rozpoczął bp Roman Pindel, a który zakończył się dekretem karnym zatwierdzonym przez Kongregację Nauki Wiary w Watykanie.

Obecnie Pan Janusz, korzystając z przysługujących mu praw, z powództwa cywilnego pozwał Diecezję Bielsko–Żywiecką o zadośćuczynienie. W treści dokumentu, który jest odpowiedzią na pozew nie powinny się znaleźć pytania dotyczące orientacji seksualnej Pokrzywdzonego oraz sugerujące „czerpania przez niego satysfakcji”. Przepraszamy Pana Janusza oraz wszystkie osoby zgorszone doniesieniami medialnymi. Dążąc do usunięcia wszelkich wątpliwości, na polecenie Biskupa Romana Pindla wniosek dowodowy w tym zakresie zostanie doprecyzowany w najbliższym czasie, aby można było ustalić okoliczności istotne dla prawidłowego rozstrzygnięcia Sądu Cywilnego przy uwzględnieniu wrażliwości Pokrzywdzonego i poszanowaniu Jego godności.

Centrum Informacyjno-Medialne
Diecezji Bielsko-Żywieckiej

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-14 09:26:57
+święty+Patryk+: ale chyba nie na polecenia Pindela któryś gorliwiec z redakcji skasował mój post wcześniejszy? - a cóż ja takiego pisałem, ano tyle, że kiedy cała Polska huczała już o skandalicznych wybrykach bielskich biskupów wobec ofiary konsekrowanego pedofila, wtedy na ox była cisza w temacie, kolędy z Koniakowa leciały za to na okrągło
2022-01-14 09:29:34
+święty+Patryk+: jeszcze parę minut temu niejaki hanbes tu miał swój post - to rzeczywiście zaczyna wyglądać na cenzurę "na polecenie"
2022-01-14 11:06:46
hanbes: Tak tak, post od niejakiego hanbesa cenzura wywaliła... To już niedługo: wspólna cela z Kurskim.
2022-01-14 11:10:19
hanbes: Dzięki Patryk, wiszę że obaj jesteśmy na cenzurowanym...
2022-01-14 14:27:44
oxjas1: Za pieniadze przeznaczone na pomoc dla ofiar przestepstw, takze dzieci - ofiar przemocy domowej, pedofilii, kupili Pegasus ( pojawia sie tam nawet nazwisko Rzecznika Praw Dziecka). Bagno w rzadzie PiS i KK. Wina Kaczynskiego !!
2022-01-15 01:01:22
miriam11: Całe szczyńści że u NAS takich żeczy nieuświadczysz.
2022-01-15 11:11:50
koszenila6: A kiedy moja rodzina doczeka się przeprosin od katechety z SOiZ ?! Pan Szymik nie zostałby skrzywdzony, gdyby sprawca nie miał na to społecznego przyzwolenia w otoczeniu. Dzieci i młodzież krzywdzone są tak naprawdę publicznie. Na oczach wielu.
2022-01-15 22:54:59
Jerzy Ciesler: Żądacie sprawiedliwości i braku cenzury - mając rację, podpiszcie sie swoim imieniem i nazwiskiem, dajcie równą szanse tym, na których wylewacie swoje żale. Rzucać błotem może każdy, nie każdy potrafi stanąć z otwartą przyłbicą do walki. Powodzenia i wytrwałości Panowie :) Jeśli macie rację będziecie mieli też poparcie w narodzie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: